Технології

Створена роботканина, яка сама змінює жорсткість і форму (відео)

Зі звичайної тканини зробили керованого «робота»

Матеріалознавці Єльського університету придумали роботизовану тканину, яка змінює свою жорсткість і форму у відповідь на температуру навколишнього середовища.

Yale University

Матеріали з пам’яттю форми і роботизовані тканини вже давно привертають увагу вчених. У майбутньому вони знайдуть безліч застосувань – наприклад, допоможуть створити високотехнологічний одяг, м’яких роботів і багатофункціональні пристрої для подорожей. Тепер дослідники придумали тканину, властивостями якої можна керувати за допомогою змін в умовах навколишнього середовища.

Щоб надати тканини такі здібності, вчені створили кілька різних типів волокон і вплели їх в звичайний текстиль. Перше волокно являє собою епоксидну смолу, заповнену частинками сплаву Філдаречовини, яка плавиться при досить низькій температурі в 62 ° C. Це означає, що матеріал можна трохи нагріти, щоб зробити тканину м’якою і піддатливою, а потім охолодити до кімнатної температури, щоб зафіксувати її в певній формі.

Використовуючи цю техніку, команда змогла зробити свій розумний матеріал міцним і здатним утримувати вагу до 50 г, який зазвичай змушував тканину повністю розпрямлятися. Вчені також використовували чорнила, якими можна забарвити тканину для створення на ній датчиків, які можуть виявляти зміни в навколишньому середовищі і реагувати на них відповідним чином.

Щоб змусити матеріал міняти форму і рухатися, дослідники додали в нього волокна зі сплаву з пам’яттю форми. Цей матеріал можна запрограмувати на «запам’ятовування» певної форми так, що він завжди буде повертатися до неї при певних умовах. Завдяки цьому металу дослідники «навчили» роботканину повертати вихідну плоску форму на вимогу. За словами авторів, створений ними текстиль можна використовувати для створення саморозгортаючих наметів або парашутів, а також технологічного одягу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button