Всесвіт

Британські вчені виявили величезну карликову планету за орбітою Нептуна

За орбітою Нептуна британські астрофізики знайшли надзвичайно велику карликову планету. Фахівці великобританського університету Белфаста назвали її 2010 JO179.

Карликова планета виявилася досить великим об’єктом. Вона менше Плутона приблизно в три рази і має діаметр рівний 900 кілометрів. Крім того, 2010 JO179 має досить високе альбедо (світність).

Вчені відзначили, що виявити планету можна було набагато раніше, якби не орбіта 2010 JO179. Справа в тому, що кут нахилу у орбіти досить високий і перевищує тридцять градусів. Сучасні телескопи не надають досить широкий огляд неба, тому, коли планета перебувала під або над Сонячною системою, вона зникала з поля зору астрономів.

Карликова планета знаходиться в поясі Койпера, вчені віднесли її до резонансних транснептунових об’єктів. Резонанс 2010 JO179 становить 5:21, що означає, поки Нептун 21 здійснює оберт навколо Сонця, карликова планета робить 5 обертів. І раз у 706 років тіла періодично зближуються.

Варто відзначити, що вчені хоч і вивчають пояс Койпера по мірі своїх сил і можливостей, але у людства просто немає таких технічних засобів, які дозволили б виявити всі об’єкти, що відносяться до карликових планет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button