Здоров'я

Вчені з’ясували, які клітини головного мозку відповідають за старіння

Американські медики виявили мозкові клітини, які контролюють процес старіння. Фахівці Медичного коледжу Альберта Ейнштейна повідомили, що їх дослідження допоможуть зберегти вічну молодість або зовсім повернути назад процес старіння.

Результати попередніх досліджень вказували на те, що за старіння організму відповідає гіпоталамус. Однак не був відомий механізм, який запускав цей процес.

У свою чергу нові експерименти на мишах показали, що в міру старіння у гризунів в гіпоталамусі знижується кількість стовбурових клітин. Тривалість життя лабораторних мишей в середньому становить не більше двох років. Зменшуватися кількість клітин починає приблизно через 11 місяців.

Хірургічним методом вдалося заповнити кількість стовбурових клітин і в результаті це призвело до збільшення тривалості життя на 27%. Вчені відзначають, що можна поповнювати не тільки клітини, але і молекули, які вони виробляють, ефект буде однаковим.

Функція стовбурових клітин в гіпоталамусі полягає у формуванні нових нервових клітин головного мозку. Крім того, вони виділяють молекули мікроРНК, які приймають участь в контролюванні функцій організму.

Кнопка «Наверх»
Закрыть