Всесвіт

На Марсі знайшли новий тип стародавнього кратерного озера

Дослідники з Університету Брауна виявили раніше невідомий тип стародавньої кратерного озера на Марсі. Це може дати ключ до розгадки раннього клімату планети.

Дослідницька група на чолі з доктором філософії Брауном Беном Боутрайтом описала новий кратер. По його дну можна зрозуміти, що раніше там текли струмки, проте немає ніяких свідоцтв впускних каналів, по яких вода могла потрапити в кратер зовні, і ніяких свідоцтв активності грунтових вод.

Дослідники прийшли до висновку, що система, ймовірно, живилася стоком з давно зниклого марсіанського льодовика. Вода текла в кратер з вершини льодовика, так вона не залишала після себе долини. Зрештою вода опустилася на дно кратера, де залишила свій геологічний слід на голому марсіанському ґрунті.

Тип озера, описаний в цьому дослідженні, різко відрізняється від інших марсіанських кратерів озер, таких як кратери Гейл і Джезеро, які нині досліджують марсоходи НАСА.

За словами авторів роботи, по кратеру можна зрозуміти яким був ранній клімат Марса. Не доводиться сумніватися в тому, що марсіанський клімат колись був тепліше і більш вологим. Однак не ясно, чи був Марс схожий на Землю.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button