Наука

Британські вчені розповіли, як мозок людини обробляє емоції

Гіпокамп – ключова структура мозку, що відповідає за пам’ять, – також відіграє роль у формуванні та регулюванні емоційних спогадів. Цей регіон допомагає пов’язувати емоції з конкретними подіями та контекстом. Ось що ще варто дізнатися!

by @freepik

Коли ми сприймаємо події, що розгортаються навколо нас, здатність проявляти гнучкість і переосмислювати ситуацію впливає не тільки на те, як ми почуваємося, а й також на нашу поведінку та ухвалення рішень. Так, навесні 2024 року британські вчені з Дартмутського коледжу опублікували перше у своєму роді дослідження, в якому діяльність, пов’язана з генерацією емоцій, відокремлюється від регуляції емоцій у людському мозку.

Як люди обробляють емоції

  • “Мені, як колишньому біомедичному інженеру, було цікаво встановити ділянки мозку, які є винятково унікальними для регулювання емоцій”, – каже Ке Бо, постдокторант Лабораторії когнітивних та афективних нейронаук (CANlab) у Дартмуті.
  • “Наші результати дають нове уявлення про те, як працює регуляція емоцій, що допомагає визначити фактори, які можуть мати клінічне застосування”.
  1. Використовуючи обчислювальні методи, дослідники вивчили два незалежні набори даних досліджень фМРТ, отриманих раніше Пітером Джанаросом із Піттсбурзького університету.
  2. Мозкова активність учасників реєструвалася за допомогою фМРТ-сканера, коли вони переглядали зображення, які могли викликати негативну реакцію, наприклад, криваву сцену або страхітливих тварин.
  3. Потім учасників попросили реконтекстуалізувати стимул, генеруючи нові думки про зображення, щоб зробити його менш відразливим, перш ніж за нейтральним зображенням слідувало інше неприємне зображення.

Вивчаючи нервову активність, дослідники змогли визначити ділянки мозку, які більш активні, коли емоції регулюються, а не коли емоції створюються.

Лайфхак, щоб менше переживати

  1. Так, повідомляється: регуляція емоцій, також відома в нейробіології як “переоцінка”, зачіпає певні області передньої префронтальної кори та інших коркових ієрархій вищого рівня.
  2. Ці регіони беруть участь в інших когнітивних функціях високого рівня і важливі для абстрактного мислення і довгострокових уявлень про майбутнє.
  3. “Насправді саме кора головного мозку відповідає за генерацію емоційних реакцій людей, змінюючи те, як ми бачимо і надаємо значення подіям у нашому середовищі”, – каже Бо.

“Наші результати також показали, що рецептори канабіноїдів, опіоїдів і серотоніну, включно з 5H2A, особливо багаті в ділянках, які беруть участь у регуляції емоцій”,пояснив старший автор нового дослідження Тор Вейгер, заслужений професор нейробіології та директор Дартмута.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button