Наука

Вчені з’ясували, як вимерли акули мегалодон

Найбільші акули, які коли-небудь жили в океанах, залишали своїх дитинчат на мілководді з теплою водою, де було багато їжі і мало хижаків. Однак зі зміною клімату залишалося все менше місць для дорослішання акул. Можливо, саме це призвело до їх вимирання.

Image by Sarah Richter from Pixabay

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Королівського товариства Biology Letters, саме скорочення місць, де могли дорослішати акули мегалодон, можливо, сприяло їх вимиранню протягом 20 млн років.

Otodus megalodon – іноді класифікується як мегалодон Carcharocles – потрібно 25 років, щоб стати дорослою особиною. Це – «надзвичайно відстрочена статева зрілість», пишуть автори в дослідницькій статті. Однак коли акула повністю виростала, вона могла досягати 18 м.

Мегалодон був найнебезпечнішим хижаком протягом свого існування і харчувався навіть акулами та китами. Конкурентів серед хижаків у цієї найдавнішої акули просто не було. Але її дитинчата були уразливі для атак інших хижаків. Неглибокі континентальні шельфи з дрібною рибою для прожитку, де майже відсутні хижаки, були ідеальним місцем для розвитку потомства мегалодон.

Дослідницька група виявила зону розплідників біля східного узбережжя Іспанії після відвідин музею і спостереження за колекцією зубів мегалодону. Багато з них були зовсім маленькими для такої великої тварини. Судячи з розміру зубів, вони припустили, що це місце колись було будинком для молодих мегалодонів.

За словами авторів, іспанський розплідник можна охарактеризувати як «ідеальне місце для вирощування». Це була би «неглибока затока з теплими водами, з’єднана з морем, з великими кораловими рифами і безліччю безхребетних, видів риб, морських ссавців і інших акул і скатів».

Дослідники проаналізували вісім інших наборів акулячих зубів, які були раніше зібрані і поширені в Сполучених Штатах, Перу, Панамі і Чилі. Вони прийшли до висновку, що чотири з них – два в США і два в Панамі – належали більш молодим акулам. В результаті автори припускають, що ці чотири регіони також могли бути дитячими розплідниками мегалодонів. Варто відзначити, що акули постійно втрачають зуби протягом всього свого життя.

Мегалодонам було комфортно в теплих і помірних водах міоценового періоду, який тривав від 5 до 23 млн років тому. Але більш прохолодний період пліоцену став фатальним для акул, завершують автори. Значне скорочення мілководних розплідників через втрату рівня моря, викликане більш прохолодним кліматом, могло сприяти остаточному вимиранню мегалодонів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button