Наука

Бляшки в мозку видалили за допомогою звуків

Амілоїдні бляшки, які заважають роботі мозку мишей, видалили за допомогою звуків. В майбутньому ці досліди можуть привести до появи дешевого і без ліків способу лікування декількох форм деменції.

Дослідження, проведені в MIT, показали, що стробоскопічні лампи і низькочастотне дзижчання можна використовувати для відтворення мозкових хвиль, втрачених під час хвороби. Також цей метод дозволяє видалити частину амілоїдних бляшок, які можуть утворитися в мозку.

Цю техніку поки не випробували на людях, тому дослідники просять не переоцінювати результати дослідження. Крім того, мозкові хвилі у мишей і людей працюють по різному. Однак якщо схожі результати можна буде отримати і у людей, то в майбутньому з’явиться дешевий і без ліків спосіб лікування декількох форм деменції.

Дослідники пояснили, що нейрони мозку людини і деяких тварин генерують електромагнітні хвилі. Одні з видів коливань — гамма-частоти, пульсуючі по всьому мозку зі швидкістю від 30 до 90 хвиль в секунду.

 

Гамма-хвилі припиняються або сповільнюються при деяких хворобах, наприклад, у людей з хворобою Альцгеймера. Спалахи світла і низьке гудіння ж можуть індукувати гамма-коливання в мозку, знищуючи амілоїдні бляшки в його префронтальній корі. В MIT відзначили, що миші, після цих процедур, значно краще справлялися з кількома когнітивними завданнями.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»