Наука

Медики розповіли, якої шкоди може завдати організму тривалий прийом оральних контрацептивів

Вчені проаналізували практично всі роботи, присвячені впливу гормональних протизаплідних на організм і психіку, і склали попередній висновок.

Image by Jerzy G?recki from Pixabay

Перший гормональний контрацептив (“таблетка”) був схвалений Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США в 1960 році. Відтоді гормональні контрацептиви стали одним з препаратів, які найбільш часто призначаються у світі, їх щодня використовують понад 100 мільйонів осіб у всьому світі.

Ці препарати запобігають вагітності, доставляючи синтетичні гормони в кровотік. Синтетичні гормони заважають власним гормонам організму стимулювати овуляцію, тому яйцеклітини не вивільняються, запліднення не відбувається і вагітність запобігається.

Дослідження показали, що гормони, які зустрічаються в природі роблять сильний вплив на поведінку людей та інших тварин. Але менше відомо про поведінкові ефекти синтетичних гормонів, таких як ті, що містяться в таблетках.

Деякі з гормонів, на які впливає таблетка, пов’язані з конкурентною поведінкою. Вчені хотіли дізнатися більше про те, як гормональні контрацептиви змінюють цю поведінку, тому ми переглянули всі дослідження, які змогли знайти про гормональні контрацептиви та конкурентну поведінку.

Гормони і конкуренція

Змагання – це частина життя. Ми змагаємося за різні ресурси, такі як гроші, їжа, товариші і союзники, щоб задовольнити наші потреби і підвищити наші шанси на виживання і процвітання. Ці ресурси також можуть бути нематеріальними речами, такими як соціальний статус, що дає нам доступ до більш прямих благ. Наприклад, людина з високим статусом може мати кращі можливості для освіти і роботи.

Гормональні контрацептиви безпосередньо впливають на три гормони, які пов’язані з конкурентною поведінкою: тестостерон, прогестерон і тип естрогену, який називається естрадіолом. Щоб зрозуміти вплив гормональних контрацептивів на конкуренцію, вчені розглянули 46 досліджень, в яких взяли участь 16 290 осіб. Це були всі доступні опубліковані дослідження, які включали міру конкуренції.

Статус і мотивація

Одним з висновків нової роботи було те, що гормональні контрацептиви можуть впливати на мотивацію жінок і їх здатність досягати більш високого статусу. Одне дослідження показує ефект зниження цієї мотивації. Інша демонструє нижчу продуктивність при виконанні завдань, що вимагають наполегливості. Це викликає занепокоєння, тому що люди часто досягають вищого статусу, демонструючи навички або майстерність.

Вибір партнера

Image by Tu Anh from Pixabay

Таблетка також може вплинути на конкуренцію під час спарювання. Недавні дослідження показують, що жінки, які беруть участь в природному циклі, відчувають себе більш сексуально бажаними і привабливими в середині циклу, але жінки, які користуються гормональними протизаплідними засобами, цього не відчувають.

Це говорить про те, що гормональні контрацептиви зменшують викликане фертильністю посилення почуття бажаності, яке, ймовірно, мотивує сексуальну поведінку.

Дослідники не знайшли вагомих доказів того, що споживачі гормональних контрацептивів відрізняються від тих, хто їх не використовує, за типом чоловіків, які їх приваблюють. Також були відсутні докази того, що споживачі поводяться по-різному, конкуруючи за фінансові ресурси, в порівнянні з тими, хто не вживає гормони.

Методологічні обмеження

Важливо відзначити, що відмінності в поведінці між тими, хто використовує гормональні контрацептиви, і тими, хто їх не використовує, в цілому досить невеликі.

Ще одне відкриття, зроблене в ході огляду, полягало в тому, що велика частина існуючих досліджень дії гормональних контрацептивів страждає від важливих методологічних обмежень. Тільки в одному з розглянутих досліджень використовувалися рандомізовані контрольовані випробування – золотий стандарт для визначення ефекту конкретного ліки або лікування.

У багатьох роботах також не враховувалися інші відмінності між тими, хто використовує гормональні контрацептиви, і тими, хто їх не використовує, наприклад, через вік. Це фактори, які можуть пояснити відмінності в поведінці, що не залежать від гормонів і гормональних контрацептивів.

Через ці обмеження висновки роботи є лише попередніми.

Висновок?

Незважаючи на 60 років широкого використання, ефекти гормональних контрацептивів досі погано вивчені. Крім контролю над народжуваністю, вони також використовуються для багатьох цілей: наприклад, для зменшення передменструальних симптомів, усунення гормонального дисбалансу або зменшення симптомів акне і ендометріозу.

Доступ до надійної контрацепції має величезні переваги для окремих осіб та суспільства. Але щоб прорахувати всі ризики, вчені мають намір провести набагато більш глибоке дослідження, щоб сформувати єдину картину.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button