Технології

Будівництво найбільшої в світі радіообсерваторії запущено на двох континентах (фото)

Два гігантські радіотелескопи почали будувати в Африці та Австралії.

Після 30 років планування та узгодження в Австралії та Африці починається будівництво найбільшої в світі радіоастрономічної обсерваторії Square Kilometer Array (SKA). Два гігантські телескопи збиратимуть радіовипромінювання від далеких космічних об’єктів. Дослідники очікують, що це допоможе розкрити природу темної матерії та процеси формування галактик.

Обсерваторія складатиметься з двох інструментів: одного в Південній Африці та одного в Австралії. Кожен з телескопів буде складатися з безлічі тарілок, що вловлюють космічні сигнали, а загальна площа покриття після завершення будівництва складе 1 км2.

Художня ілюстрація телескопа SKA-Low. Зображення: SKAO

Телескоп SKA-Low в Австралії буде складатися з приблизно 131 тис. антен (більше 500 масивів з 256 антен), кожна з яких буде нагадувати двометрову різдвяну ялинку з дроту. Цей телескоп буде виявляти випромінювання на частотах від 50 до 350 МГц.

Другий телескоп – SKA-Mid – буде працювати з ще більш високими частотами: від 350 МГц до 15,4 ГГц. Він буде утворений величезними тарілками (всього 197 антен), які будуть встановлені на території ПАР і сусідніх країн-партнерів. Обидва телескопи є інтерферометрами, які разом діють як єдиний пристрій.

Художня ілюстрація телескопа SKA-Mid. Зображення: SKAO

За планом, будівництво першої черги обсерваторії буде завершено вже в 2024 році, після чого вона почне роботу, а нові антени і тарілки будуть підключатися в міру створення. Повністю поточна фаза буде завершена до 2028 року. Але і це не фінальна точка: кінцева мета проекту двісті загальна кількість антен в Австралії до мільйона, а тарілок в Південній Африці — до тисячі.

Чутливість SKA-Low дозволить спостерігати далекий Всесвіт набагато більш докладно, ніж все, що ми робили досі, відзначають учасники проекту. А SKA-Mid зможе у всіх деталях відобразити найближчі до нас галактики, потоки газу і процеси зореутворення в них. Астрофізики сподіваються, що за допомогою телескопів вони зможуть не тільки відповісти на вже поставлені питання еволюції Всесвіту, але і спостерігати раніше небачені процеси.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button