Технології

Екзостілець Chairless Chair дозволяє сидіти стоячи

Нове пристосування нарешті дозволить людям, які змушені тривалий час проводити на ногах, присісти на роботі.

Швейцарські інженери розробили стілець, який носиться на тілі людини, не обмежуючи його рухів. Екзоскелет під назвою Chairless Chair фіксується в такому положенні, яке дозволяє людині, надівши його, зручно сісти в будь-якому місці. При невикористанні стілець залишається не тілі людини, але при цьому не заважає йому нормально ходити і навіть бігати.

K_UtkVrASnY_resized

За словами авторів розробки, пристрій допоможе підвищити продуктивність праці у людей, чия робота пов’язана з тривалим перебуванням на ногах.

При активації екзоскелету спрацьовують амортизатори, перетворюючи його в зручне крісло, яке знімає напругу в м’язах ніг і суглобах. Пристрій дозволяє полегшити роботу і підвищити її ефективність.

Читайте також: ReWalk — екзоскелет, який дозволяє ходити паралізованим людям

Як повідомляє CNN, экзостул Chairless Chair придумав 29-річний винахідник Кейт Гунура, керівник і співзасновник стартапу noonee в Цюріху. У свої сімнадцять хлопець почав працювати на пакувальній фабриці. Тривала стояча робота без перерв на сидячий відпочинок навела його на думку про створення пристрої, яке дозволило б йому присісти та відпочити хоч на хвилинку.

Chairless Chair не торкається землі, що полегшує його носіння. Пристрій утримується на тілі користувача ременями. Вагу тіла регулюють спеціальні кріплення на черевиках, які є частиною механізму. Альтернативна версія екзоскелету працює з будь-яким взуттям і торкається землі тільки тоді, коли знаходиться в неактивному стані. Користувач приймає зручну позу, а потім включає пристрій.

Каркас Chairless Chair виконаний з алюмінію і вуглецевого волокна, а важить всього два кілограми. Шестивольтова батарейка пристрою забезпечує живленням протягом 24 годин. Деякі провідні компанії вже проявили інтерес до розробки. Так, BMW і Audi планують задіяти Chairless Chair на своїх виробничих лініях вже у вересні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button