Фото

Будинок без комунальних платежів і притулок-капсула: як працюють екобудинки (фото+відео)

Що таке екобудинок? Старомодний будиночок в лісі або землянка, покрита травою? Зовсім ні. Насправді екологічно чисті будинки майбутнього матимуть різні форми, розміри й будуватися з різних матеріалів. Деякі з них – дерев’яні котеджі, але деякі є інноваційні, стильні, технологічно просунуті міські будинки.

Що таке «екобудинок»?

Екодім – це екологічно чистий будинок, який розроблений таким чином, щоб надавати мінімальний вплив на планету.

Чому це важливо? Тому що спалювання викопного палива для виробництва енергії й обігріву будинків є однією з основних причин зміни клімату. Екологічно чисті будинки засновані на використанні поновлюваних джерел енергії і матеріалів, а також енергоефективності. Отже, як зробити будинок по-справжньому екологічним?

Більшість екологічних будинків складається з трьох основних елементів.

  • Відновлювана енергія

Електропостачання з поновлюваних джерел життєво важливо для екологічного будинку. Деякі екобудинки навіть генерують електрику. Найпопулярніший спосіб зробити житло більш «зеленим» – використовувати сонячні батареї на даху, що виходить на південь. Сонячні панелі можуть бути дорогими, але в довгостроковій перспективі можна заощадити.

Розумні технології також можуть зробити будинок більш екологічним. Йдеться про лічильники і розумні термостати. Вони дозволяють домовласникам відстежувати споживання енергії. У поєднанні з домашньою системою накопичення енергії це відмінний спосіб забезпечити будинок максимально екологічно чистим електрикою.

  • Ізоляція

Ще одна важлива умова, яку треба враховувати при будівництві будь-якого екобудинку – енергоефективність. Крім використання екологічно чистої електроенергії, важливо переконатися, що вона витрачається не дарма.

Для цього необхідно позбутися від протягів і «витоків» повітря. Екобудинки краще утримують тепло, а ізоляція, повітронепроникність і вікна з подвійним або потрійним склінням грають велику роль в «зеленому» дизайні.

Кращий приклад такого підходу – концепція пасивного будинку. Пасивний будинок – це будинок, який витрачає мінімальну кількість енергії на опалення. Такий підхід суттєво знижує вартість опалення і сприятливо впливає на навколишнє середовище. Passivhaus, який придумали на південному заході Німеччини, природним чином регулює температуру приміщення – так що жителям навіть не знадобиться звичайний бойлер або система опалення.

  • Екологічні матеріали

Звичайно, по-справжньому екологічний будинок – це той, який побудований з екологічно чистих і натуральних матеріалів.

Дерево і вапно зазвичай використовуються для виготовлення дерев’яних каркасів екобудинку. Найкраще використовувати вторинні або перероблені матеріали, тому що створення чогось нового з нуля вимагає набагато більше енергії. Найчастіше в будівництві таких будинків використовуються тюки соломи – вони відмінно підходять для ізоляції, як і бамбук. На відміну від дерев, на дозрівання яких можуть знадобитися десятиліття, бамбук росте набагато швидше.

У чому перевага Екобудинку?

Звичайно, найбільша перевага екологічного будинку – це зниження впливу на навколишнє середовище і зменшення викидів вуглекислого газу.

Але у екобудинку є і другорядні переваги, такі як:

  • Зниження рахунків за електроенергію;
  • Менше робіт з технічного обслуговування (якщо у вас пасивний будинок);
  • Кращу якість повітря;
  • Інноваційний дизайн;
  • Зниження навантаження на місцеві ресурси.

Як побудувати екологічний будинок?

З чого почати будівництво екобудинку?

Насамперед потрібно гарненько обміркувати 6 питань.

Чи потрібно будувати новий будинок?
Це, мабуть, найважливіше питання з усіх. Замість того, щоб будувати новий екобудинок з нуля, завжди раціональніше відремонтувати стару будівлю, щоб зробити його більш «зеленим». Якщо це не варіант, можна використовувати перероблені матеріали або інші елементи старої будівлі, щоб зменшити вуглецевий слід всього проєкту.

Наскільки великим буде будинок?
Чим менше місця займають будинки і чим менше матеріалів потрібно, тим краще для планети.

Як я можу побудувати будинок?
Правильний вибір ділянки важливий при будівництві екобудинку. Найкраще вибирати місце з великою кількістю денного світла для використання сонячних батарей і природного обігріву будинку.

Яку систему опалення використовувати?
Найкраще підходять низьковуглецеві системи опалення, такі як повітряні теплові насоси. Пасивний будинок з системою опалення – ще краще.

Як електрифікувати будинок?
Пам’ятайте, що на домашню енергію припадає 26% загального вуглецевого сліду. Вибір постачальника екологічно чистої енергії або установка власного генератора електроенергії (наприклад, сонячних батарей) – важлива частина створення екологічного проєкту.

З яких матеріалів буде будинок?
Варто звернути увагу на перероблені або вторинні матеріали. Також можуть бути присутніми натуральні матеріали, такі як дерево і бамбук.

10 дивовижних екологічних будинків

Показуємо цікаві екобудинки, серед яких будинок-вілла, будинок-капсула і бамбукова хатина.

Будинок без плат за комунальні послуги

Будинок в німецькому стилі вартістю 1,5 млн євро в графстві Кент (Великобританія) спроєктований так, щоб мешканцям не довелося платити за комунальні послуги. Правильно: рахунків немає взагалі. Як? Допомогла першокласна ізоляція, сонячні панелі і домашня система зберігання енергії.

Будинок без комунальних платежів і притулок-капсула: як працюють екодома

Print Screen

Будинок без кондиціонера

В екологічно чистому будинку Meera Sky в Сінгапурі використовується зелений дах з садами на кожному рівні. Він не тільки красиво виглядає, але забезпечує дому природну вентиляцію. В результаті необхідність в кондиціонуванні відпадає сама собою.

Будинок, якому не страшний вітер

Луговий будинок в Онтаріо – робота архітектора Яна Макдональда. Завдяки низькому профілю він захищений від сильних вітрів і інших погодних умов.

Будинок-капсула

В Європі вже продали 50 перших Ecocapsule – будинків площею 8 з невеликим квадратних метрів. Їх можна переміщати куди завгодно, вони забезпечені спальними місцями для двох чоловік, сонячними панелями, душем, вітрогенераторами. Розроблено компанією з Братислави.

Будинок-Міст

Незвичайна споруда в Аделаїді, Австралія, максимально використовує сонячне світло і вентиляцію, щоб уникнути необхідності в опаленні і кондиціонуванні повітря.

Будинок з бамбука

В цьому будинку з бамбука у В’єтнамі організований збір дощової води, використовується сонячна енергія і геотермальне опалення. Його особливість в тому що там можуть проживати кілька сімей.

Будинок-нора

Вілла в Швейцарії дуже схожа на кролячу нору: вона розташована глибоко в схилі пагорба. Навколишня земля підтримує постійну температуру в приміщенні, а великі вікна пропускають багато світла.

Багатоквартирний будинок в місті

Екобудинки не обов’язково повинні бути в сільській місцевості. Багатоквартирний будинок Sierra Bonita в Лос-Анджелесі функціонує на сонячній енергії, використовує екоопалення, а ще всередині комплексу є бамбуковий ліс.

Ціла вулиця Екобудинку

На півночі Англії розташоване 60 будинків з низьким енергоспоживанням, кожен з яких споживає до 10 раз менше енергії, ніж звичайний будинок.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button