Головна / Наука / Часник може поліпшити пам’ять і здоров’я кишечника

Часник може поліпшити пам’ять і здоров’я кишечника

Нове дослідження показало, що вживання часнику може допомогти боротися з віковими змінами в кишкових бактеріях, які пов’язані з проблемами пам’яті. Цей позитивний вплив виявляється завдяки сульфіду алілу присутнього в часнику.

«Наші результати показують, що введення часнику в раціон, може допомогти підтримувати здоровий стан мікроорганізмів в кишківнику і поліпшити когнітивне здоров’я літніх людей»,- сказав співкерівник дослідник Jyotirmaya Behera, з Університету Луїсвілу.

Команда вчених вирішила дізнатися, як мікробіота кишківника (це збірний термін для трильйонів кишкових мікроорганізмів) змінюється з віком і як це може бути пов’язано з іншими віковими проблемами здоров’я.

«Різноманітність мікробіоти кишківника зменшується у літніх людей, на життєвому етапі, коли нейродегенеративні захворювання, такі як хвороба Альцгеймера і Паркінсона, розвиваються, а пам’ять і когнітивні здібності можуть знижуватися»,- сказав співавтор Neetu Tyagi, PhD, з Університету Луїсвілу.

«Ми хочемо краще зрозуміти, як зміни в мікробіомі кишківника пов’язані зі старінням, пов’язаних з когнітивним спадом».

Вчені згодовували алілсульфідом 24-місячних мишей, що відповідає людям у віці від 56 до 69 років. Ці миші були порівняні з контрольною групою мишей, яким його не давали — мишам 4 місячним і 24 місячним.

Більш старі миші беручи сульфід аліла показали кращу коротко і довгострокову пам’ять, просторову пам’ять, і загальне здоров’я кишківника, чим більш старі миші, які не брали сульфід аліла.

Дослідники виявили в ході подальших експериментів, що зниження експресії гена нейронного похідного натрійуретичного фактора (NDNF) в мозку старих мишей, які не беруть сульфід аліла, є причиною когнітивного зниження.

Миші, які вживали сульфід аліла показали більш високі рівні експресії гена НДНФ. Цей ген був нещодавно відкритий вченими з Університету Луїсвіла і має відношення до консолідації довготривалої і короткочасної пам’яті.

Крім того, група дослідників виявила, що при згодовуванні мишам алілсульфідом в просвіті кишківника утворюється сірководень. Цей газ запобігає кишковому запаленню. Тому дослідники вважають, що, відновлюючи здоров’я кишківника, алілсульфід в часнику сприяє зміцненню пам’яті.

Ці результати були представлені на щорічній зустрічі Американського фізіологічного товариства під час конференції з експериментальної біології 2019 року, яка проходила з 6 по 9 квітня в Орландо, штат Флорида.