Екологія

Глобальне потепління може перетворити Антарктиду з крижаної пустелі в зелений оазис

Вчені передбачають, що зміна клімату в кінцевому підсумку перетворить Антарктиду в зелений край покритий рослинністю, оскільки крижані поля продовжують скорочуватися, і умови стають придатними для повернення рослин.

За даними експертів Потсдамського інституту досліджень впливу на клімат, в останній раз атмосферні рівні вуглекислого газу (СО2) були такими ж високими, як і сьогодні, три мільйони років тому в Пліоценовий період.

Провідний автор дослідження Маттео Віллеїт сказав, що поточна кількість атмосферного CO2 “неприродна” і що підвищення рівня CO2 підштовхує клімат Землі за межі умов, коли-небудь випробовуваних людьми. Він додав, що за нинішніх темпів глобального потепління середній рівень Світового океану в найближчі 200 років підніметься на цілих два метри.

Дослідники використовували нове комп’ютерне моделювання для дослідження, яке першим об’єднало дані про донні відкладення з аналізом історичних обсягів льоду.

Королівське метеорологічне товариство і Grantham Institute for Climate Change провели зустріч для обговорення клімату пліоцену, який може дати уявлення про тиск, з яким стикається сьогодні планета.

Експерти обговорили осадові шари і скам’янілості рослин з Антарктиди, які показують, що літні температури під час пліоцену були на 14 градусів за Цельсієм гаряче, ніж те, що ми в даний час там фіксуємо.

Мартін Зігерт, професор Імперського коледжу, сказав, що, мабуть, буде “відставання”, перш ніж будуть відчуватися всі0 наслідки глобального потепління.

“Якщо ви поставите духовку вдома, і встановимо її на 200C, температура не досягне цього негайно. Це займає небагато часу, і це те ж саме з кліматом”.

Професор Дам Джейн Френсіс є директором Британського антарктичного дослідження. Вона сказала, що залишки лісів, які колись існували в Антарктиці, були знайдені, і що вони, ймовірно, датуються Пліоценом.

“Якщо наша місія полягала в тому, щоб повернути цей вуглекислий газ в атмосферу і відтворити крейдяний період, 100 мільйонів років тому – якщо це була наша місія, ми робимо досить хорошу роботу”, – сказав професор Зігерт.

Він закликає до глобальних дій для вирішення проблеми підвищення рівня CO2 і глобального потепління.

“Наслідки того, що ми зробили за 150 років, триватимуть у майбутньому, тому ми повинні щось зробити”, – сказав професор Зігерт.

Дослідження опубліковане в журналі Scientific Reports.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments