Земля

Черепаху з зеленими «волоссям» з річки Мері внесли в список зникаючих видів

Це одна з найбільш унікальних черепах на Землі, яка дихає під водою через геніталії.

Глобальне потепління впливає на статеву різноманітність морських черепах. Однак не тільки непрямі наслідки людської діяльності загрожують зникненням деяких видів. Наприклад, черепахи Elusor macrurus стали жертвою людської жадібності — і тому тепер стоять на 29-му місці у списку вимираючих рептилій EDGE (Evolutionarily Distinct and Globally Endangered).

Вид Elusor macrurus, або, як ще його називають, Penny Turtle, мешкає в річці Мері (Австралія) і дуже відомий серед місцевих жителів. У 60-70-х роках минулого століття ці черепахи стали популярними домашніми тваринами завдяки масовому вилову. Тільки за те десятиліття мисливці забрали з дикої природи 15 тисяч яєць, через що зараз ці плазуни знаходяться на межі вимирання. Тому Зоологічне товариство Лондона поставило їх на 29-е місце в списку сотні рептилій, які знаходяться на межі вимирання, — EDGE.

На сайті програми EDGE говориться, що її представники «захищають одні з найбільш унікальних і чудових видів на планеті». Оцінку кожного виду отримують завдяки сукупним показникам, який поєднує в собі ризик зникнення, еволюційну ізоляцію і останні публікації в журналі Plos One.

Черепахи Elusor macrurus більш ніж гідні називатися унікальними. Середня довжина їх панцира становить 40 сантиметрів. Вони мають зеленв нарости на голові, схожі на волосся, і ще два на підборідді, які нагадують крихітні пальці. У самців цього виду помічений найдовший хвіст серед черепах — дві третини від довжини панцира. Цікаво, що вони здатні поглинати кисень через клоаку, перебуваючи під водою. Це дозволяє їм не спливати на поверхню до трьох днів.

Координатор програми EDGE Ріккі Гамбс (Rikki Gumbs) так прокоментував ситуацію:

«Рептилії зазвичай набагато менше привертають увагу громадськості. Зникаючі птахи і ссавці куди популярніше. Тим не менш список EDGE показує, наскільки унікальними, дивними, але й уразливими можуть бути ці істоти».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button