Земля

Палеонтологи відкрили давню рептилію з дзьобом як у папуги

Вчені виявили скам’янілі останки «ящірки» з дзьобом папуги. Дослідження опубліковано в журналі Diversity.

Палеонтологи з Вісконсинського університету в Мадісоні виявили незвичайні останки рептилії, що мешкала в кінці тріасового періоду. Травоїдна рептилія була далеким родичем сучасних крокодилів і птахів.

Останки викопної рептилії Beesiiwo cooowuse — одного з видів рихнозаврів — були виявлені в горах штату Вайомінг в США. Дослідникам вдалося зібрати скам’янілі частини 5 ринхозаврів у відкритих скельних частинах древньої формації, як мінімум, три з них належать раніше неописаним увазі. Серед ідентифікованих фрагментів, що належать Beesiiwo cooowuse, були верхня і нижня щелепи.

Фрагменти щелепи Beesiiwo cooowuse. Зображення: Adam J. Fitch et al., Diversity

Після ретельного вивчення фрагментів за допомогою комп’ютерної томографії палеонтологи виявили, що у цій приземистої рептилії був дзьоб, схожий на папуги. Цікаво, що на відміну від гігантських істот, що населяли планету в кінці тріасового періоду, Beesiiwo cooowuse ні великим тваринам. Аналіз знайдених копалин останків вказує на те, що доросла особина важила від 5 до 7 кг і досягала в довжину близько 60 см.

На основі аналізу скам’янілої пилку і рослинних залишків, знайдених в тій же формації, палеонтологи прийшли до висновку, що в зоні проживання цих тварин були хвойні дерева, папороті і хвощі. Beesiiwo cooowuse міг використовувати дзьобовідну пащу для зрізання або обрізки листя, відзначають вчені. Але точних даних про харчування цих тварин поки немає, додають вони.

Дослідники вважають, що між 250 і 227 млн років тому травоїдна рептилія Beesiiwo cooowuse була поширена на території, на якій в даний час знаходиться штат Вайомінг. Новий вид отримав назву мовою місцевих індіанців: воно означає «велика ящірка з району Алькова», розташованого в центральному Вайомінгу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button