Земля

Черв’яки здійснюють самогубство заради розвитку колонії

Черв’яки здійснюють самогубство заради розвитку колонії. Зокрема, таким чином вони скорочують конкуренцію за їжу, йдеться в дослідженні вчених з Інституту здорового старіння, опублікованому в журналі Aging Cell.

Раніше вчені вважали, що старіння — це механізм, який з’явився в ході еволюції та дозволяє збільшити доступність їжі для молодих особин у колонії. Проте недавні дослідження показали, що ці висновки не належать до більшості видів живих істот, які зменшують популяцію за допомогою природного відбору.

У новій роботі дослідники стежили за поведінкою черв’яків виду C. elegans — нематодних черв’яків, які поділяють частину генів з людиною і мають невелику тривалість життя. Тому вони часто стають моделлю для експериментів, спрямованих на уповільнення старіння клітин.

Вченим вже відомо, що мутації в генах нематод цього виду здатні значно збільшити їх тривалість життя шляхом часткового «відключення» механізму старіння.

У новому дослідженні біологи склали комп’ютерне моделювання життя колонії C. elegans, прожиток у якої був обмежений. Аналіз показав, що у нематод також існує механізм скорочення тривалості життя — іншими словами, загибель заради інтересів колонії. Згідно з моделюванням, скорочення тривалості життя окремих черв’яків збільшує репродуктивну здатність колонії.

«Наші висновки узгоджуються зі старою теорією про те, що старіння вигідно з точки зору збільшення доступності їжі для більш молодих особин. Але адаптивна смерть може розвиваються тільки в певних умовах, коли популяції близькоспоріднених особин не змішуються з родичами. Наше дослідження показало, що адаптивна смерть не має відношення до людей, але, схоже, часто трапляється з мікроорганізмами, що живуть колоніями», – стверджує Девід Джемс, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button