Земля

Названа швидкість осідання Нью-Йорка через величезну вагу будівель

Вчені попереджають, що Нью-Йорк може потонути під власною вагою через занадто важку вагу будівель.

Дослідники вважають, що сукупна вага будівель Нью-Йорка може привести до того, що мегаполіс потоне. Однак можуть бути і інші причини. Наприклад, те, що земля продовжує рухатися після закінчення останнього льодовикового періоду більше 10 000 років тому.

Розуміння того, як і чому такі райони, як Нью-Йорк, можуть зануритися під воду, допомагає дослідникам оцінити ризики повеней в майбутньому через зміну клімату. Дослідники відзначають, що рівень моря вздовж атлантичного узбережжя Північної Америки буде підвищуватися в три-чотири рази швидше, ніж в середньому по світу.

Дані GPS показують, що Нижній Манхеттен тоне або осідає зі швидкістю близько 2,1 мм на рік. Причина цього може бути природною. У найхолодніші періоди останнього льодовикового періоду гігантські крижані щити покривали більшу частину планети. Це призвело до того, що земля прямо під ними опустилася, що, в свою чергу, призвело до нахилу країв суші. Після того, як крижані щити розтанули, області, які були виштовхнуті вгору, тепер опускаються вниз. Як показали попередні дослідження, це може привести до просідання вздовж східного узбережжя на 48-150 см до 2100 року.

На додаток до цієї природної причини осідання вчені хотіли вивчити потенційні наслідки штучних причин, таких як вага будівель на острові.

Вчені підрахували, що маса 1 084 954 будівель розташованих на площі 778 кв. км в п’яти районах Нью-Йорка дорівнює 762 млрд кг. Потім вони розробили комп’ютерні моделі, щоб зрозуміти, як вся ця вага викликає просідання землі в різних ґрунтових умовах.

Супутникові дані показали, що середня швидкість просідання по місту становить від 1 до 2 мм на рік. Це узгоджувалося з передбачуваними комп’ютерними моделями занурення, які можна очікувати через природне зміщення землі після останнього льодовикового періоду.

Також автори дослідження виявили, що в деяких частинах міста швидкість осідання значно вище. Це може бути пов’язано з вагою будівель, хоча і попередили, що можливі й інші причини. Вчені опублікували свої висновки 8 травня в журналі Earth’s Future.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button