Різне

Чи можуть мультфільми бути корисними?

Більшість батьків вважає мультфільми порожньою розвагою для своїх дітей, які дозволяють скоротити час. Найчастіше ми просто не замислюємося, коли забороняємо дітям дивитися телевізор. Тоді як багато хто з нас завжди не проти впасти в ностальгію за дитинством і подивитися той чи інший мультфільм. Чому? Та тому, що всі ми за своєю суттю діти, яким завжди стає цікаво, коли казка оживає. Для маленьких дітей мультфільми це справжня реальність, реальність дитячого світу, де співіснують люди і гноми, тварини і лиходії. Читаючи казки, ми розуміємо, а переглядаючи мультфільм, ми починаємо вірити в ту реальність що відбувається, яка відбувається по той бік екрану.

09-01-15-foto-500x375-1

На думку багатьох психологів саме цей фактор позначається на привабливості для дорослих мультиплікаційних фільмів. За останні роки мультиплікаційний жанр став більш наближеним до реальних проблем, часто в мультфільмах розглядаються такі проблеми, як гроші, боротьба за владу, злочини, екологія та багато іншого. Тоді як інші мультфільми прекрасно демонструють ставлення дітей і дорослих. І тут вже залежить від батьків, наскільки ретельно вони підійдуть до вибору мультфільмів, які можна показувати своїм дітям, якою мірою можна демонструвати йому насильство, і як можна пояснити сенс того чи іншого мультфільму або що є добро, а що зло. Наприклад, мультфільм http://www.megomult.ru/ можете дивитися, розповідає про 11 – річну дівчинку Раллі, яка змушена була змінити місце проживання та школу і на новому місці шукати нових друзів та подруг. І як це їй не дуже добре вдається…

Неодноразово піднімалося питання про те, що через велику кількість дорослих проблем, діти не дивляться ті чи інші мультфільми, тому дуже важливо перед переглядом мультиплікаційного серіалу самим проаналізувати й розмежувати всі сучасні мультики на «можна» і «не можна». Адже педагогічне завдання тут полягає в тому, щоб розібратися, що дитина в силах сприйняти адекватно, а що ні. Сказати однозначно, дивіться цей мультфільм, і не показуйте інший, неможливо, тому що визначати який мультик підійде вашій дитині можна тільки після того, як ви проведете діагностику його психіки та стану в цілому, його розвитку і внутрішнього світу. Крім того багато мультиплікаційних картинин можуть стати корисними для вашої дитини, оскільки можуть розвинути в ньому таланти і навчити чомусь корисному. Якщо у дитини буде в повному обсязі розвиватися мислення, психіка, логіка, увага і пам’ять, то можна бути впевненим у тому, що з нього виросте повноцінна гармонійна особистість.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button