Технології

Чи сприяє літній час підвищення енергоефективності? Експерти дають негативну відповідь

Важко засумніватися в тому, що літній час є одним з найбільш спірних питань сучасності. Багато сперечаються про те, чи потрібне воно взагалі, чи так необхідний перехід із зимового часу на літній і так далі. Ці питання стоять гостро в багатьох країнах світу. Ще гостріше вони стають коли заходить питання про те чи допомагає літній час підвищити енергоефективність. Результати останніх досліджень показують, що літній час не впливає на поліпшення енергоефективності.

З поширенням стійких технологій та їх активним впровадженням в повсякденне життя почали робити наголос на таку річ, як енергоефективність, яка, на думку багатьох, підвищується при переході на літній час. Але, як кажуть, скільки людей – стільки й думок. Досить велика кількість фахівців у різних областях стверджують зворотне – перехід на літній час не енергоефективно. У цьому впевнений, наприклад, Майкл Даунінг, викладач англійської мови та автор книги « Spring Forward: The Annual Madness of Daylight Saving Time» ( «Весна вперед: щорічне божевілля на літньому часі»).

Time_500

Карта літнього часу. Блакитний колір – регіони, що використовують літній час, помаранчевий – скасували перехід на літній час і червоний – ніколи його не використовували

На думку Даунінга, в той час, як деякі дослідження припускають, що літній час дозволяє домогтися невеликого зниження в споживанні електроенергії, найбільш сучасні дослідження, що охоплюють різноманітні питання, показують, що насправді при літньому часі спостерігається збільшення енергоспоживання від 1 до 4% %. Крім того, літній час – це відмінний спосіб для багатьох компаній більше заробити. Наприклад, підприємства, що займаються випуском грилів і вугілля, в період літнього часу отримують додатковий дохід у $ 200 млн щомісяця.
Таким чином, одним літній час обіцяє непогані можливості в економічному плані, проте в цілому багато фахівців поступово сходяться в одному – з точки зору підвищення енергоефективності це абсолютно марно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button