Технології

Google досягла «квантової переваги»

Компанія Google створила найпотужніший квантовий комп’ютер, який може виконувати обчислення за межами можливостей інших пристроїв. Спочатку вона опублікувала презентацію про це, але пізніше видалила інформацію про «квантову перевагу».

Команда дослідників з Google на чолі з Джоном Мартінісом вперше продемонструвала «квантову перевагу». Це означає, що квантові пристрої компанії здатні виконувати завдання, які недоступні навіть найпотужнішому суперкомп’ютеру.

Згідно з текстом видання Financial Times, квантовий процесор Google здатний виробляти обчислення за 3 хвилини 20 секунд, а ті ж обчислення на найпотужніших суперкомп’ютерах займуть 10 тис. років. У статті дослідники стверджують, що, наскільки їм відомо, експеримент «знаменує собою перше обчислення, яке можна виконати тільки на квантовому процесорі».

Квантові комп’ютери можуть обробляти великі обсяги даних паралельно, тоді як звичайні машини повинні працювати послідовно.

 

В ході обговорення квантових обчислень на конференції MIT Technology Review в Кембриджі квантовий спеціаліст Уїлл Олівер порівняв появу потужних квантових комп’ютерів з першими польотами людини. Їх величезна обчислювальна потужність може допомогти дослідникам і компаніям у відкритті нових лікарських препаратів і матеріалів.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть