Поради

Чи варто купувати нерухомість за кордоном

Сьогодні все більше українців купують нерухомість у Європі «на чорний день». Пояснення просте. Західна нерухомість помітно подешевшала і здається стала більш привабливою як об’єкт для інвестицій. Але чи немає тут підводних каменів?

14-07-15-foto-600x375-1

Якщо всерйоз замислитися над покупкою, то виявиться, всупереч розхожій думці, що ціни знижуються далеко не скрізь. «Говорити про те, що за кордоном нерухомість подешевшала вся і всюди, було б некоректно. Іспанія та Англія «впали» за останній рік, тоді як Кіпр, Болгарія і Чорногорія зросли в середньому на 20%. Зниження у Флориді досягає 30-50% (це дійсно серйозно), тоді як дорогі квартири на Манхеттені продовжують рости в ціні », – говорить фахівець однієї з компаній Ганна Харкові.

За що доведеться платити?

Надійне і вигідне капіталовкладення, яким воно здається на перший погляд, коли йдеться про західну нерухомість, може обернутися значним головним болем. «Покупка нерухомості за кордоном таїть в собі безліч підводних каменів. Тут потрібен глибокий аналіз стану місцевого ринку нерухомості, економічної та політичної ситуації в країні. Крім того, необхідно ознайомитися з особливостями місцевого законодавства, а в ідеалі – залучити юриста, що спеціалізується на міжнародному праві », – вважає керівник відділу маркетингу Ольга Гусєва.

Зокрема, варто пам’ятати про витрати на «амортизацію». «Нашого покупця« приємно »здивують гроші, які потім доведеться віддавати за утримання нерухомості. Наприклад, у США за будинок вартістю близько 700 тисяч доларів щорічні податки становитимуть 1% – причому від справжньої вартості, ніяких «по БТІ». 7000 доларів на рік, більше 500 на місяць. Також комунальні платежі складуть ще 500 доларів на місяць. Разом, щастя володіння таким будинком обійдеться більш ніж в 1000 доларів на місяць – нашу не надто заможну людину такі цифри можуть спантеличити», – говорить Валерія Родіонова.

Нерідко реальна ціна з урахуванням всіх додаткових витрат виявляється трохи вищою, ніж говориться в рекламному буклеті. Часом трапляються і невеселі курйози. Наприклад, не так давно в пресі охоче писалося про кондоотелях. У таких готелях можна було придбати номер у власність, якийсь час в році там можна безкоштовно жити, а в решту терміну номер здається і приносить дохід власнику. Здавалося б, бездоганний план, але й тут виникли витрати на експлуатацію, які лягали на власника номера. Через це, до речі, подібні проекти провалилися в Латинській Америці, де покупці, як відомо, дуже імпульсивні. Але якщо хочете мати гарантію чесної купівлі нерухомостіа та не збираєтися покидати Україну можете http://riel.com.ua/ на житловий комплекс “Монако” в самому центрі Львова.

Словом, плануючи таку покупку, слід мати ще деяку суму в запасі. «Що стосується супутніх витрат, то покупцеві треба бути готовим до того, що доведеться віддати ще 5-10% від вартості нерухомості за послуги ріелтора, а також на всілякі збори, мита. Коли грошей рівно стільки, скільки вказано в оголошенні – купівля, швидше за все, виявиться непідйомною », – говорить Анна Харкова.

Якщо власність купується в розрахунку на часте проживання, слід врахувати і такі нюанси, як труднощі інтеграції, супутні витрати, вартість життя і т.д. і т.п.

Слід також пам’ятати, що в багатьох країнах існує чимало юридичних обмежень. Наприклад, в Австрії для отримання дозволу на покупку квартири доведеться помучитися приблизно півроку. Нерідко може знадобитися дозвіл на будівництво, на плечі покупця можуть лягти витрати на меблі (за кордоном покупець отримує квартиру в готовому вигляді, вже обставлену), вартість комісійних, а також вартість щорічного обслуговування нерухомості. Так що кожну покупку слід розглядати окремо.

Будьте на сторожі

Зрозуміло, що професійні посередники попередять про можливі труднощі. Однак сьогодні цей ринок перебуває в зародковому стані. Нерідко під маскою респектабельних агентств виступають пересічні посередники, які, отримавши свій відсоток, направлять клієнтів до забудовників, а вже з тими доведеться домовлятися самостійно. В Інтернеті можна знайти велику кількість сайтів з гучними назвами фірм, насправді вони акумулюють заявки і направляють бажаючих до більш великим агентств нерухомості.

 

У кожному разі, як радять експерти, слід обговорити всі можливі супутні витрати найдокладнішим образом. Скласти калькуляцію всіх необхідних одноразових і регулярних витрат по вибраному об’єкту, щоб ще раз переконатися у вигідності покупки.

Тим, хто вирішив інтегруватися в західне суспільство, слід пам’ятати, що шахраї зустрічаються і на найстабільніших ринках. А головна їх жертва – недосвідчені покупці. Як відзначають професіонали, часто заявляється абсолютно фантастична ціна. Або – навпаки – об’єкт пропонується дуже дешево, але при цьому має яскраво виражений дефект. Наприклад, продають будинок в 1,5-2 км від моря, а порівнюють з цінами на об’єкти, що знаходяться на першій лінії узбережжя.

Крім того, треба пам’ятати про супутні витрати. Наприклад, у багатьох країнах платяться податки при купівлі нерухомості (від 2 до 10%), нотаріальні витрати (від 1 до 7% від вартості нерухомості), щорічні податки (до 2%), витрати на утримання та комунальні платежі. Все це здатне серйозно скорегувати реальну ціну.

На думку багатьох фахівців, сьогодні фінансові вкладення в зарубіжну нерухомість можуть робитися лише з розрахунком на тривалу окупність. Яке ж буде стан справ через два роки, не знають навіть провідні світила світової економіки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button