Відео

Чи зможе людство пережити ядерну зиму? (відео)

Чи зможемо ми пережити ядерну зиму, якби в світі сталася глобальна війна з застосуванням ядерної зброї? Подивіться цікаве відео, в якому наочно демонструються наслідки вибуху сотні ядерних бомб на порівняно невеликій території.

5a6c562a8ea65aa08dee9f8a3ae29ced
Ядерна зима — це гіпотетичний глобальний стан клімату Землі в результаті широкомасштабної ядерної війни. Зазвичай передбачається, що в результаті викиду в стратосферу великої кількості диму і сажі через вибух ядерних бомб температура на планеті істотно знизиться, в результаті підвищення кількості сонячних променів. Але чи зможе людство пережити ядерну зиму?

Ядерна зима — це гіпотетичне глобальний стан клімату Землі в результаті широкомасштабної ядерної війни. Зазвичай передбачається, що в результаті викиду в стратосферу великої кількості диму і сажі з-за вибуху ядерних бомб температура на планеті істотно знизиться, в результаті істотного підвищення кількості сонячних кращою. Але чи зможе людство пережити ядерну зиму?

Канал Life Noggins зняв цікаве відео, в якому наочно демонструє наслідки вибуху сотні ядерних бомб на порівняно невеликій території.


Коротка відповідь — швидше за все ні. Однак повноцінниа, розгорнута відповідь буде залежати в першу чергу від того, які саме країни будуть втягнуті в конфлікт, скільки ядерних боєзарядів впаде на Землю, де саме вони вибухнуть і з якою потужністю… Врахувати всі фактори якщо не неможливо, то дуже важко. Канал Life Noggins пояснює, що, якщо змоделювати падіння 100 ядерних бомб на територію між Пакистаном та Індією, попіл з високим вмістом вуглецю підніметься в стратосферу і буде поглинати сонячне світло. Це призведе до того, що стратосфера нагріється, а от температура на поверхні Землі й у Світовому океані навпаки впаде. Озоновий шар теж постраждає, що призведе до неврожаю і, швидше за все, голоду в більшості країн.

Через 5 років таких умов температура на Землі опуститься всього на 1оС, а озоновий шар почне потроху відновлюватися. Звучить не так страшно, правда? Але згадаймо, що це всього лише 100 гіпотетичних бомб з тих 15 000, які сумарно знаходяться на озброєнні країн по всьому світу. Якщо всі вони підуть в хід — ось тоді чекай біди.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button