Главная / Земля / Скорочується кількість найважливіших водоростей у Світовому океані

Скорочується кількість найважливіших водоростей у Світовому океані

Істотне зниження кількості деяких видів важливих мікроскопічних рослин — діатомових водоростей, спостерігається у світовому океані, йдеться в статті, опублікованій в журналі Global Biogeochemical Cycles.

25-09-15-foto-600x340-1

Автори статті стверджують, що з 1998 року по 2012 рік кількість діатомових водоростей у світовому океані знижувалося більш ніж на 1% щорічно, що загрожує скороченням кількості вуглекислого газу, що поглинається з атмосфери фітопланктоном.

Діатомові водорості — група одноклітинних і колоніальних водоростей, що відрізняється наявністю у клітин своєрідного «панцира», що складається з діоксиду кремнію. Будучи найважливішою складовою морського планктону, діатомові водорості створюють до чверті всієї органічної речовини планети.

На землі рослини поглинають вуглець з атмосфери за допомогою фотосинтезу. В океані морські рослини фітопланктону, використовують вуглекислий газ для фотосинтезу. Океан здатний поглинути половину антропогенних викидів двоокису вуглецю. За останні два століття вміст вуглекислого газу в атмосфері зріс майже на третину через антропогенного впливу.

 
comments powered by HyperComments