Різне

Чилійські вчені створили щеплення від алкоголізму

AlcoholismВчені з університету Чилі (Сантьяго) планують приступити до випробувань розробленої ними вакцини проти алкоголізму. Дія «щеплення проти пияцтва» буде спочатку випробувана на мишах в лабораторії, а вже в листопаді поточного року розпочнуться клінічні випробування за участю пацієнтів декількох наркологічних клінік країни.

Після вакцинації людина зможе спокійно дивитися на спиртне і навіть в неї не зникне бажання випити його. Але зробивши хоча б один ковток, вона піддасть себе страшним мукам, що нагадує важкі симптоми похмілля. Вакцина перешкоджає виробленню печінкою ферментів, що сприяють розщепленню алкоголю. В результаті виникає навантаження на серце, що значно ускладнює ситуацію.

Чилійські вчені збираються вже в лютому почати випробування щеплення на лабораторних мишах. На добровольцях ж препарат буде випробуваний в листопаді цього ж року. Самі розробники зізнаються, що це невеликий крок вперед у боротьбі з алкоголізмом, але досить важливий.

Ідея створення вакцини з’явилася у дослідників після вивчення ними реакції на алкоголь жителів таких азіатських країн, як Китай, Корея, Японія. У частини з них, як відомо, втрачений ген, відповідальний за розщеплення в організмі алкоголю. Саме тому майже 20 відсотків населення цих країн не вживає алкоголь взагалі.

Введення в організм вакцини повністю блокує експресію генів, відповідальних за діяльність ензиму альдегіддегідрогенази. Таке щеплення практично позбавляє печінку людини здатності розщеплювати етиловий спирт на воду і вуглекислий газ, тоді як накопичення проміжних продуктів розпаду буде відбуватися в організмі, провокуючи тахікардію (прискорене серцебиття), нудоту, блювоту і сильну головний біль.

При цьому «нейтралізувати» дію вакцини буде неможливо. Щеплена людина, пригубивши навіть мізерну кількість спиртного напою, відчує вже кілька хвилин потому дуже неприємні відчуття, схожі з тими, що характерні для похмільного синдрому після зловживання алкоголем.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button