Різне

Правильна експлуатація СНПЧ

Правильна експлуатація СНПЧУ цьому матеріалі описані поширені проблеми при експлуатації систем безперервної подачі чорнила. Що потрібно робити, а чого робити не потрібно при експлуатації СНПЧ

У процесі роботи утворюються смуги або повністю пропадає колір

Причин цього може бути декілька:

1. Перетиснена трубка шлейфу подачі чорнила, в результаті чого чорнило погано надходять в друкувальну голівку.

Проблема вирішується легко. Огляньте шлейф і покладіть його так, щоб не було перегинів, що перешкоджають надходженню чорнила. Зверніть увагу на місце кріплення шлейфу до картриджів. При транспортуванні або тривалій експлуатації тримач шлейфу може відклеїтися. Приклейте його повторно можна за допомогою клею.

2. Заблоковано вентиляційний отвір або повітряний фільтр в ємностях-донорах. У ємностях створюється розрядження і принтер не в силах закачати чорнило.

Цей випадок може виникнути при тривалій експлуатації принтера в сильно запилених приміщеннях (що само по собі неприпустимо у відповідності з інструкцією з експлуатації принтера – ) або в разі потрапляння чорнила на повітряні фільтри з наступним їх засиханням. Періодично оглядайте і прочищати вентиляційні отвори на ємностях-донорах. Повітряні фільтри промийте дистильованою водою і ретельно просушіть.

3.Утворення чорнильної піни в картриджах

Наступною причиною утворення смуг при друку може бути спінення чорнила, яке іноді спостерігається в оригінальних картриджах. Це може бути пов’язано з жарким кліматом і тривалою роботою принтера. Для усунення цього недоліку потрібно демонтувати СНПЧ і викачати за допомогою шприца чорнило з картриджа або капсули. Внаслідок чого вони будуть заміщатися чорнилом з ємкостей-донорів. Шприц (без голки) потрібно ввести у вихідний отвір картриджа і нахилити під невеликим кутом відносно картриджа, для вільного надходження чорнила. Бажано прокачати 10-20 мл чорнила і надалі акуратно злити їх в ємності-донори. Прокачувати потрібно всі кольори.

4. Несправний картридж

Якщо ваш принтер взагалі не друкує, тільки якийсь певний колір і всі наведені вище заходи не дали результату, можлива несправність картриджа. Для того щоб це перевірити потрібно, витягніть картридж даного кольору і прокачати його. Якщо чорнило не почали надходити у шприц, значить, картридж несправний і його слід замінити. Попередньо переконаєтеся, що не забита трубка шлейфу.

5. Попадання повітряних бульбашок у друкувальну голівку.

Сопла друкувальної голівки перестануть працювати, якщо повітря потрапить в область дії п’єзоелектричних або термоструйних елементів. Цей випадок найпоширеніший і самий складний в усуненні. Повітря може потрапити в друкувальну головку при встановленні нових картриджів або в місці паркування, якщо капа принтера не забезпечує герметичного з’єднання з головкою. Відбувається це за наявності мікротріщин в гумовому ущільнювачі капи або нашаруванні на ній бруду з пилу і засохлих чорнила, що відбувається найчастіше.

Для того щоб позбутися повітря існує багато способів:

1. Найпростіший спосіб – прочищення друкувальної голівки за допомогою опцій драйвера принтера. Після двох прочисток залиште принтер у спокої годин на 12. Цілком можливо, що більшість дюз почне працювати, і наступні пункти вам не знадобляться.

2. Якщо кілька прочисток і відстій не дали результату, далі слід йти іншим шляхом, інакше ви витратите велику кількість чорнила, і істотно зменшите ресурс місця накопичення відпрацьованих чорнил (так званий «памперс»). Для наступних прочисток можна використовувати новий оригінальний картридж, що буває досить ефективно, але не економічно. Можна взяти використаний картридж, промити його дистильованою водою, заправити рідиною для промивання друкуючої головки і використовувати його як зазначено в пункті 1.

3. Цей пункт можна назвати комплексним чищенням вашого принтера і майже на 100% гарантує повернення його працездатності. Також рекомендується проводити його при установці нової СНПЧ. Для цього слід помити капу, очищуючий ніж і друкувальну голівку. Вам буде потрібно два шприци (10-20 мл), пінцет і очищувальна рідина (код CL04, CL06 або CL08, в залежності від типу використаних чорнила). Викличте каретку в положення заміни картриджів і, не вимикаючи принтер на панелі управління, відключіть шнур живлення. Перемістіть каретку в крайнє ліве положення, щоб вона не заважала доступу до капе. Для зручності можна зняти корпус принтера, але це не обов’язково. За допомогою шприца (з голкою) налийте на капу чистячу рідину. Наповнювати її потрібно якомога повніше, не бійтеся, що рідина проллється, під капою нічого немає, і шкоди від цього не буде. Нанесіть рідину на очищуючий ніж, який знаходиться перед капою і поролонову прокладку за нею (вона є не на всіх принтерах). Через пару хвилин видаліть рідину за допомогою іншого шприца. Проробіть цю процедуру кілька разів. При цьому всі відкладення повинні розчинитися. Якщо конструкція принтера дозволяє можна протерти всі неворсистою тканиною або папером (тільки не паперовою серветкою). Наступним кроком буде промивка соплових отворів і самої головки….


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button