Різне

Чим торгувати в маленькому місті? Які послуги можна продати в маленькому місті?

Далеко не кожен з нас живе у великому місті з мільйонним населенням. Багато підприємців ламають голову над тим, чим торгувати в маленькому місті. Питання дійсно не з легких, особливо якщо враховувати те, що відкриття власного, хоч і невеликого бізнесу – це досить серйозний і ризикований крок. Давайте поговоримо про те, які http://predprinimatel.club/ будуть популярні в невеликому містечку чи селищі міського типу. Тут є маса цікавих нюансів і підводних каменів.

27-12-14-foto-600x311-1

Переваги бізнесу в невеликому місті

Можна з упевненістю сказати про те, що тут є не тільки мінуси, але і великі плюси, які зіграють на руку кожному підприємцю. Один їх них – відсутність великої конкуренції. Звичайно, це не означає, що її зовсім немає, але почати справу і розвивати її буде дещо простіше. Особливо якщо ви будете пропонувати щось таке, чого більше немає. Для початку необхідно проаналізувати ринок і зрозуміти, що пропонують більше, а що менше. Зробити це буде нескладно, оскільки місто невелике, і кількість підприємців можна порахувати на пальцях.

Ви можете відкрити власний невеликий продуктовий магазин або кафе. Крім цього, існує багато інших, не менш прибуткових рішень, які будуть користуватися великою популярністю серед жителів міста. Велику роль відіграє якісний сервіс, про який багато людей в глибинці не чули. Уявіть, що у вас є компанія з виробництва та встановлення замків. Так от, якщо ви будете робити свою роботу швидко, якісно і ефективно, то незабаром чутки про вас розійдуться і від клієнтів не буде відбою. Але давайте розглянемо декілька найбільш ефективних рішень, кожне з яких з великою ймовірністю буде користуватися популярністю.

Що не потрібно робити?

На перших етапах дуже важливо не зробити помилку, яка зведе всі старання нанівець. Як не дивно, підприємці досить часто приймають неправильні рішення. Щоб такого не сталося з вами, необхідно пам’ятати про те, чого не потрібно робити при відкритті бізнесу в маленькому місті. До речі, це стосується тільки тих місць, де невелике населення. Так, у великому мегаполісі цей же товар або послуга можуть принести вам величезний прибуток.

По-перше, не варто починати з вузькоспеціалізованого бізнесу. Як приклад можна навести продаж якогось одного типу обладнання. Справа в тому, що сучасна торгівля по вузькій спеціалізації, особливо в маленькому містечку, не принесе належного результату. Це обумовлено невеликим попитом, тому якщо до вас і прийде кілька клієнтів за робочу зміну, то це вже буде непогано. По-друге, не починайте бізнес, що вимагає великої кількості висококваліфікованих співробітників. Чому? Тут все просто: в провінції таких дуже мало. Велика частина мізкуватих фахівців роз’їжджаються по великих містах, де перспектива розвитку вища, ніж в глушині. Не забувайте і про те, що немає сенсу пропонувати клієнтам наддорогі товари. Приміром, комп’ютери по $ 1000 і вище, можливо, і будуть продаватися, але за цей час ви встигнете продати куди більше ПК по $ 400 і отримати з того значний прибуток. Даний фактор обумовлений невеликою заробітною платою в глибинці.

Відкриваємо магазин іграшок

Це досить перспективний напрямок. Як правило, в невеликих містах є одне, максимум два подібних заклади, тому можете не боятися високої конкуренції. В даний час вкрай популярні дитячі супермаркети, де є практично все для дітей різного віку. Але в нашому випадку достатньо невеликого магазину. Перш за все, зареєструйте себе як приватного підприємця. Основним моментом є правильний вибір постачальника. Справа в тому, що дитячі іграшки повинні бути не тільки якісними та цікавими, але й безпечними. Обумовлено це тим, що діти люблять пробувати їх на смак.

Якщо магазин іграшок невеликий, то на перший час ви можете самі бути і продавцем, і бухгалтером, і навіть прибиральником. Все це дозволить вам заощадити кошти на оплату праці та значно швидше окупитися. Подбайте про асортимент. У вас повинні бути іграшки різних розмірів, кольорів. Іноді має сенс розділити їх за категоріями, наприклад: для хлопчиків, для дівчаток, для дітей до 3-х років, від 3 до 5-ти років і т.д. Якщо при цьому ви грамотно створите внутрішню атмосферу й інтер’єр, то клієнтів у вас буде маса. Буквально через півроку ви з лишком окупити витрати і зможете поступово розширюватися і врешті-решт побудувати невеликий дитячий супермаркет. Але не забувайте про те, що сучасна торгівля вимагає великих зусиль. Має сенс дати хорошу рекламу, наприклад, написати невелике оголошення про відкриття магазинчика в місцеву газету і зайнятися розклеюванням на стовпах і зупинках.

Чому б не продавати продукти?

Звичайно, тут ви в будь-якому випадку зіткнетеся з конкуренцією. Однак не все так погано, як може здатися на перший погляд. Справа в тому, що зовсім не обов’язково пробувати щось нове, досить успішно можна реалізувати те, що вже є. Кількість продуктових магазинів у вашому місті в будь-якому випадку велика, але це ще зовсім не означає, що конкретно ваша точка не матиме популярності. Проте шаблонний варіант нам теж не підійде, тому необхідно все ретельно продумати. По-перше, виберіть місце, де буде розташовуватися ваш магазин продуктових товарів. Як показує практика, якщо мова йде про невелике містечко, вибирати необхідно те місце, де багато будинків і поблизу немає подібної точки. Справа в тому, що досить часто людям, що живуть у віддалених мікрорайонах, необхідно 10-15 хвилин йти до найближчого магазину за продуктами.

По-друге, потрібно ретельно скласти асортиментну карту. Нескладно здогадатися, що це список продаваних вами продуктів. Тут важливо враховувати місцевість. Так, якщо магазин продуктів знаходиться в безпосередній близькості від дитячого садка або школи, то там повинні бути соки, цукерки та багато іншого, що люблять діти. А от якщо ви займаєтеся торгівлею близько багатоповерхових будинків, то не забувайте закуповувати пристойну кількість хліба, непогано буде йти і алкоголь, наприклад, пиво.

Чи варто продавати побутову техніку?

Якщо розглядати основні бізнес-ідеї в селищі, то не можна не сказати про магазин, де покупці зможуть знайти велику і дрібну побутову техніку. Звичайно, тут все дещо складніше, ніж з продуктовою точкою. Ви помиляєтеся, якщо думаєте, що в маленьких містах не купують мікрохвильовки, мультиварки та інше кухонне начиння. Все це купується, і навіть непогано. Все, що від вас потрібно – це показати себе на перших порах. Якщо перші 10-20 клієнтів підуть незадоволеними, то ви повністю втратите кредит довіри і навряд чи найближчим часом зможете його відновити. Що ж робити в цьому випадку? Зараз все буде сказано.

Найвірніший шлях до успіху – це укласти договір з великою компанією з виробництва та продажу побутової техніки. Вам, як партнеру, буде йти відсоток від прибутку, причому всі поставки будуть здійснюватися абсолютно безкоштовно. Все, що від вас вимагається, – це переконати компанію в тому, що продажі будуть йти вгору. Для цього магазин побутової техніки повинен викликати інтерес у покупців. Щоб його викликати, можна дати хорошу і грамотну рекламу, встановити знижки постійним клієнтам, проводити постійні конкурси та багато іншого.

Стаємо першовідкривачами

Є велика ймовірність того, що у вашому місті досі немає жодного представництва великої компанії. Якщо і є, то лише кілька, а це ще ні про що не говорить. Наприклад, це може бути магазин побутової техніки Samsung, LG і т.д. Це може бути і одяг – «Адідас», «Рібок» і т.п. Якщо говорити простими словами, займіться бізнесом по франшизі, проте з розумом вибирайте партнера, тому що далеко не все буде затребувано. Наприклад, продаж професійних фотоапаратів Nikon або Canon навряд чи буде успішним. Якщо і куплять кілька апаратів за тиждень або місяць, то це вже буде добре. А ось торгівля одягом або взуттям може принести дуже навіть хороші гроші.

Суть такого бізнесу полягає в тому, що складається договір з певними умовами, які ви, а також друга сторона, повинні виконувати. Як приклад можна привести обсяги продажів. Якщо перевиконуєте норму, то вам зараховується премія, якщо не допродати, то утримуються пені. Зверніть увагу на те, що на початковому етапі ви будете отримувати хорошу фінансову підтримку з боку компанії-партнера. Проте витрати на оренду приміщення, заробітну плату персоналу, а також податки доведеться оплачувати самому, тому будьте до цього готові.

Пропонуємо послуги населенню

А ось це досить цікавий напрямок, яке не потребує великих вкладень. Суть полягає в тому, що ви можете виступати в якості посередника або безпосередньо виконавця. Яскравим прикладом того є виконання диспетчерської роботи. Наприклад, людині необхідно встановити тільки що куплений умивальник. Він дзвонить вам, а ви за невелику плату знаходите хорошого, але в той же час відносно недорогого фахівця. Однак ви повинні розуміти, що торгівля послугами не терпить вповільнень. Якщо клієнт хоче, щоб робота була виконана в неділю, ще й у свято, то так тому і бути.

Ще один простий і недорогий спосіб – робити ксерокопію і займатися набором тексту. Все це буде приносити хороші гроші, але спочатку проаналізуйте ринок. З’ясуйте, чи буде користуватися попитом така пропозиція. За статистикою, торгівля послугами може окупитися вже в перший місяць, це за умови, що ви щось вкладали в цю справу.

Ще кілька ідей

Як ви бачите, у вас є великий вибір того, чим торгувати в маленькому місті. Це може бути продаж пива або продуктів, можливий і комбінований варіант. Ви можете пропонувати населенню міста поповнення рахунку з мінімальною комісією і т.п. Ще одна хороша ідея – відкрити дитячий садок. Правда, це буде вельми витратне заняття, але можна з упевненістю сказати про те, що з 100% вірогідністю це підприємство окупиться в найкоротші терміни. Правда, не варто очікувати великих сум грошей в перші місяці работи.

Вся справа в тому, що всі батьки будуть перевіряти, куди вони віддають свою дитину. У вас на руках повинні бути всі необхідні ліцензії. Приміщення повинно бути теплим і привабливим. За статистикою, сьогодні такого роду бізнес в селищі міського типу, хоча це можна назвати скоріше повноцінною і відповідальною роботою, досить популярний. Причиною тому служить звичайний дефіцит дитячих садків, тому що найчастіше вони частіше закриваються, ніж відкриваються. А у батьків є робота, на час якої дитини необхідно на когось залишати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button