Різне

Як вибрати доводчики для дверей: види, характеристики (відео)

Безшумність і плавність закривання дверей є не тільки показником комфортності. При різких рухах і ударах об раму або стіну пошкоджується, насамперед, саме дверне полотно, петлі, які відчувають підвищене навантаження і стійка короба, що приймає на себе силу удару. Очевидно, що такого роду закриття не сприяє довгому терміну служби виробу.

27-12-14-foto-550x275-9

Доводчик: технічні характеристики

Він являє собою механізм, що забезпечує автоматичне закривання стулки. Оскільки в цьому випадку людський фактор відсутній, то закривання проводиться плавно, без зайвих зусиль. Простий пристрій складається з пружини, розміщенної в металевому корпусі і залитої спеціальним маслом. При відкритих дверях пружина стискається, і коли двері відпускають – розтискується і зачиняє стулку.

27-12-14-foto-550x455-8

Настільки простий пристрій на сьогоднішній день застосовується рідко. У сучасних версіях доводчика реалізується більш досконала система передачі моменту.

 1. Зубчаста рейка – здійснюється механічна рейкова передача. Таким чином досягається велика плавність розпрямлення пружини. Не використовується в приладах з ковзаючим каналом.
 2. Кулачкова – передавальною ланкою служить профільований серцевидний кулачок. Шляхом зміни профілю досягається необхідна ступінь стиснення пружини, тим самим забезпечуючи найбільш комфортний режим закривання стулки.

27-12-14-foto-550x412-7

Слід пам’ятати, що http://lemonadd.ru/, за інструкцією, є обов’язковим елемента спеціальних дверей: протипожежних та евакуаційних, так як в цьому випадку знаходження стулок у закритому стані, є питанням принциповим.

Класифікація дверних доводчиків

Найбільш важливим для споживача є можливість доводчика регулювати рух двері. Останнє залежатиме від маси виробу і його ширини, тобто – від моменту інерції. Цей показник визначається стандартом EN 1154. Пристрої по зусиллю закривання поділяються на сім класів – EN1-EN7. Перші призначені для найбільш легких міжкімнатних конструкцій, останні – для сталевих вхідних.

Випускаються як однокласні версії, тобто з точним зазначенням категорії, так і регульовані, які дозволяють змінювати зусилля відкривання. Маркуються останні таким чином: EN 2-4. В інструкції виробника, як правило, наводиться таблиця із зазначенням маси і ширини стулки і класу виробу.

Друга важлива технічна характеристика пристрою – передача обертового моменту.

27-12-14-foto-550x385-5

 1. Важільний або колінний – важіль являє собою два з’єднані осі, які при відриванні стулки згинаються в коліні. Шарнірна тяга відрізняється механічною міцністю і довговічністю, але недостатньо захищена. Важіль монтується на дверну раму і полотно і повністю доступний, чому часто стає жертвою хуліганських дій. На фото – варіант з важільною передачею.
 2. Пристрій з ковзаючим каналом – вільний кінець важеля при відкриванні переміщується вздовж каналу. Важіль у цьому випадку малодоступний, однак робота самого пристрій вимагає більшого зусилля. Для доводчика цього типу використовується кулачковий механізм, оскільки останній забезпечує кращу передачу моменту.
 3. Підлогові – пристрій монтується в підлогу і недоступний. При двосторонньому відкритті стулка встановлюється на шпиндель доводчика. При односторонньому – розміщується поряд з полотном. Вибрати такий варіант рекомендується для магазинів.
 4. Рамні – діє аналогічно напольному, але кріпляться безпосередньо до дверної рами.

До технічних характеристик приладів відноситься і спосіб монтажу.

27-12-14-foto-550x412-3

 1. Накладний – застосовується найчастіше для установки пристрою з шарнірною тягою. Якщо в первинному проекті монтаж доводчика не передбачався, то цей варіант є єдиним. На фото – зразок накладної установки.
 2. Прихований в раму – характерний для рамних пристроїв та приладів з ковзаючим каналом.
 3. Прихований в підлогу – підлогові версії.
 4. Прихований у двері – застосовується для рамних доводчиків. На фото демонструється зразок.

Три останніх методу забезпечують захист від дій вандалів. На фото – зразок прихованого монтажу в раму.

Як вибрати доводчик

Перше на що слід звертати увагу – це маса і розмір дверей. Необхідний клас потужності можна визначити у відповідній таблиці, часто додається до інструкції.

 1. Вага виробу – чим більше маса стулки, тим більш потужний доводчик знадобиться.
 2. При недостатньому зусиллі закривання дозволяється установка двох одночасно діючих пристроїв.
 3. При ширині стулки більше, ніж 1600 мм, доводчик використовувати не можна.

До важливих для користувача характеристик відносяться й інші параметри.

 • Швидкість закривання – певного числового значення у показника немає. Визначається вона умовно, за допомогою візуальних спостережень. Для протипожежних дверей цей показник повинен бути максимальним, а у випадку, якщо доводчик встановлюється в приватному будинку, де проживають діти або літні люди, швидкість повинна бути невеликою.
 • Швидкість захлопування – час проходження останньої частини траєкторії. Має значення, якщо використовується замикаючий замок.
 • Гальмування відкривання – прилад з такою функцією рекомендується вибрати для публічних установ, де частина відвідувачів намагається відкрити двері, докладаючи надмірне зусилля, тим самим провокуючи можливість удару об стіну і пошкодження полотна і самого пристрою. Функція обмежує зусилля, не дозволяючи діяти занадто різко.
 • Затримка закривання – важливість цього моменту індивідуальна. З одного боку, уповільнення закриття небажано в період холодів, з іншого – являє зручність в ситуації, коли у користувача зайняті руки – покупками, наприклад.
 • Фіксація відкритої стулки – є обов’язковою для медичних установ. Функція дозволяє утримувати двері відкритими під час переміщення вантажів або пацієнтів на носилках.

У сучасних моделях пристрою перераховані функції досить часто є регульованими, що, звичайно, збільшує вартість виробу. Інструкція, представлена на відео, допоможе вибрати пристрій.

http://youtu.be/fV4w1K81Ffo


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button