Поради

Чим відрізняється бордюр від поребрика?

А чи знаєте ви відповідь на це запитання? В цій статті ми розкажемо вам про відмінності бордюрів та поребриків. В загальному, цей елемент називається бортовим або бордюрним каменем. А от основна відмінність між бордюром та поребриком — це спосіб укладання. Але давайте поговоримо про них детальніше.

Їх є кілька видів:

  • Бортові камені з бетону, які виготовлені методом вібролиття, мають гладку поверхню. Також, вони можуть бути різних кольорів. Проте, пофарбувати їх — не є великою проблемою.

  • Вібропресовані бетонні бордюри та поребрики, як і тротуарна плитка, мають більш шершаву поверхню. Вони досить міцні та часто теж мають різноманітні відтінки.

  • Бордюри та поребрики з натурального каменю найміцніші та найдовговічніші. Проте, вони мають досить високу вартість, що не завжди прийнятно.

Що таке бордюр?

Бордюр — це прямокутний кам’яний або бетонний виріб, що відділяє дві зони. Наприклад, дорогу від тротуару. Також, бордюр часто ставлять між різними видами покриття пішохідної зони.

Головним є той факт, що бордюр кладеться в рівень з однією поверхнею. Тобто, він виступає лише з одного боку, як сходинка. Бордюри не перегороджують дорогу та не заважають рухові пішоходів.

Що таке поребрик?

Поребрик, як і бордюр, має прямокутну форму та виготовляється з каменю чи, частіше, бетону. Але він укладається не в рівень, а вище сусідніх площин. Навіть саме слово натякає — поребрик ставиться “ребром”.

Основна його задача — розділити зони. Часто поребриками розділять тротуари від газонів та проїжджої частини. Також можна зустріти варіант, коли велодоріжка відділяється від тротуару та дороги за допомогою поребрика.

Особливості бордюрних каменів

Бортовий камінь, незалежно від того, буде він бордюром чи поребриком, має відповідати деяким критеріям. Це:

  • міцність;

  • вологостійкість;

  • морозостійкість;

  • довговічність;

  • приємний вигляд.

Досить часто можна спостерігати розколоті бортові камені. Особливо, в місцях “стихійних” проїздів автомобілів. На жаль, ні бордюри, ні поребрики для цього не розраховані. Тому на таких ділянках краще поставити кам’яний бордюр. Або прибрати його взагалі.

Але, в будь якому випадку, бордюр чи поребрик, виготовлений з неякісного матеріалу не прослужить довго. Такі елементи, краще за все, купувати у надійних постачальників. Наприклад, салон тротуарної плитки “Melius” надає гарантію 15 років!

Крім цього, в нас є величезний вибір бордюрів та поребриків різноманітних форм та кольорів. Завітайте в наш магазин. Високу якість товарів та приємні ціни — гарантуємо!

Кнопка «Наверх»
Закрыть