Різні цікавинки

Чим займається логістика перевезення вантажів

transportna_logistyka_250Логістика вантажоперевезень – це головний фактор в ефективній організації переміщення різних матеріальних ресурсів від джерела (матеріали, сировину) до споживача. Логістичний аналіз є важливою ланкою транспортно-виробничих відносин.

Що таке логістика

Логістика перевезень являє собою аналіз вихідних даних для оптимальної організації транспортування вантажу. Управління цим процесом здійснює транспортний відділ. На шляху руху матеріального потоку від джерела сировини до споживача відбувається безліч логістичних операцій. Їх велика частина реалізується за допомогою транспортних засобів.

Логістика – це свого роду мистецтво управління вантажопотоками. Найважливішою її частиною вважається транспортна логістика. Вона відповідає за оптимізацію транспортних перевезень.

Завдання транспортної логістики – організація раціонального перевезення вантажів з максимальною ефективністю і мінімізацією втрат. Сьогодні вирішення цих важливих питань відбувається за допомогою комп’ютерної обробки даних (параметри вантажу, автопарк, замовлення і т. д.).

Обов’язки спеціаліста з транспортної логістики

Логіст здійснює цілий комплекс робіт, які спрямовані на оцінку і розподіл транспортних витрат, а також на управління вантажопотоком для оптимізації процесу перевезення.

Вантажоперевезення використовуються практично у всіх сферах життя, будь то звичайний квартирний переїзд або международные грузоперевозки від ТОВ “Євройскі Транспортні Системи”. При цьому дбайливе і грамотне транспортування є результатом роботи логіста.

Аналітична робота спеціаліста повинна враховувати всі характеристики і параметри вантажу, а також особливості конкретного вантажоперевезення, починаючи від прийому вантажу (упаковка, оформлення зберігання вантажу, передача прав власності на товар), і закінчуючи експедуванням і досягненням кінцевого пункту. Складаючи докладний план вантажоперевезень, фахівці використовують електронні карти і спеціальні бази даних.

Логістичний аналіз дозволяє підвищити ефективність перевезення, а також сформувати правильні умови для транспортування вантажу.

Важливі фактори, які враховують логісти:

розробка маршруту з урахуванням особливостей регіону (стан доріг, інтенсивність руху, кліматичні умови і т. д.).
розрахунок тривалості і протяжності шляху;
вибір оптимального виду транспорту;
оптимізація транзитів;
розрахунок витрат на митні питання, пошук варіантів скорочення таких видатків;
вибір ефективного виду страхування ризиків;
облік витрат на складське зберігання;
контроль і розрахунок витрат на навантаження -розвантаження;
формування збірних вантажів і т. д.

Правильно організований комплекс логістичних розрахунків забезпечує надійність вантажоперевезення. В результаті вдається уникнути непередбачених ризиків і витрат, скоротити накладні витрати і втрати, стиснути терміни доставки.

Вся ця робота лягає на співробітників відділу транспортної логістики. При організації доставки вантажу робота цього підрозділу може поєднуватися з роботою відділу складської логістики, фахівці якого також виконують ряд важливих функцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button