Різні цікавинки

Як вибрати холодильні вітрини

Холодильне обладнання виконує ряд функцій, пов’язаних не тільки зі зберіганням продуктів, але і з їх передпродажною демонстрацією. Крім того, воно відіграє важливу роль і в створенні дизайну приміщення.
Сучасний ринок холодильного обладнання насичений безліччю різноманітних моделей холодильних вітрин. Вибрати потрібний варіант – завдання непросте. Існує кілька факторів, які необхідно враховувати в першу чергу при підборі даної категорії холодильного обладнання.

1-03-03-2015-600-350

Універсальні і спеціалізовані холодильні вітрини

Перший момент – технічний. Сучасні холодильні вітрини можна розділити на дві основні категорії – універсальні і спеціалізовані.

Перша категорія обладнання підходить для зберігання і демонстрації більшості продуктів харчування, що реалізуються на підприємствах громадського харчування і торгових точках.

Друга категорія призначена для зберігання тільки певних видів товарів. Головна відмінність двох категорій холодильного обладнання – спосіб завантаження товару, глибина його викладки, наявність можливості підключення виносного холоду і спеціального накопичувача.

Важливим моментом є правильне визначення необхідного режиму охолодження товарів. Існують вітрини з динамічним і статичним принципом охолодження.

У першому варіанті подача холоду здійснюється за допомогою спеціального вентилятора, який поширює холодні потоки повітря всередині вітрини.

У другому випадку холод розподіляється рівномірно по всій території. Різні категорії продуктів харчування мають на увазі певні умови зберігання.

Холодильні вітрини з виносним і вбудованим холодом

Другий момент, на який слід звернути увагу – вид діяльності самого підприємства. Для невеликих торгових точок і великих супермаркетів потрібно холодильне обладнання з різними температурними режимами і різними холодильними системами. Холодильні вітрини можуть бути як з вбудованими, так і з виносними холодильними агрегатами. Виносний холод, як правило, використовується у великих супермаркетах. Пов’язано це в першу чергу з тим, що для установки такої системи охолодження необхідно окреме приміщення, а також виникає необхідність у проведенні додаткових робіт.

Температурний режим холодильної вітрини може бути середньотемпературним або низькотемпературним.
Перша група устаткування призначена для зберігання не заморожених продуктів. До цієї групи товарів належать, наприклад, ковбасні вироби, уже приготовлені салати, молочна продукція, напівфабрикати.
Низькотемпературні холодильні вітрини призначені для демонстрації та зберігання замороженої продукції – м’ясо, риба, морепродукти.

Дизайн і вид холодильних вітрин

Вибираючи холодильну вітрину, слід враховувати розміри торгового приміщення і специфіку роботи підприємства. Важливо правильно визначитися з місцем розміщення холодильного обладнання. Якщо торгова точка має невеликі розміри, то для створення оптимального потоку покупців краще вибирати пристінні холодильні вітрини. Якщо ж торгова точка має значну площу, можна використовувати інший вид холодильних вітрин – острівні. Таке обладнання розташовують у центрі приміщення.

Специфіка товарів повинна враховуватися при виборі моделі холодильної вітрини. Для зберігання заморожених продуктів ідеальні вітрини закритого типу, а для демонстрації свіжих товарів або продуктів, які не потребують попередньої заморозки, відкриті.

Співвідношення ціни та якості холодильного обладнання

Третій момент, який є не менш важливим – вартість холодильних вітрин. Дана категорія обладнання поділяється на кілька класів:

  • «Економ»;
  • «Бізнес»;
  • «Люкс».

Найвищими технологічними характеристиками володіє обладнання класу «люкс». «Економ клас» представлено, як правило, у вигляді обладнання з вбудованими холодильними агрегатами і механічними системами управління. «Бізнес клас» – це обладнання як з вбудованою, так і з виносною системою охолодження, має спеціальний електронний блок управління. Та й ви самі можете пересвідчитися, переглянувши http://www.afc-project.ru/ на сайті групи компаній “АФК проект”.

Серед виробників сучасних холодильних вітрин можна виділити деякі бренди, відомі у всьому світі. Наприклад, торгові марки Unis, Гольфстрім, Elektrolux, Freor, Magma, Polair, Полюс користуються визнанням споживачів вже протягом багатьох десятиліть. Дані виробники поставляють на ринок як економічні варіанти холодильних вітрин, так і елітне дороге холодильне обладнання.

Якісне холодильне обладнання виготовляється з нержавіючої сталі, поліуретану і пластика найвищої якості. Сучасні виробники холодильних вітрин пропонують своїм покупцям не тільки широкий асортимент холодильного обладнання, але й забезпечують післяпродажний супровід, дають заводську гарантію на вузли та агрегати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button