Поради

Чим змастити петлі дверей

На поверхні недоглянутих петель утворюється бруд і іржа. В результаті вони починають скрипіти і поступово приходять в непридатність. У цій статті ми розглянемо найбільш відповідні засоби для догляду за петлями і правильну технологію змазування.

11-06-15-foto-600x418-1

Машинне масло

Цей засіб є найпоширенішим. Добре підійде силіконова і літієва змазка. Ці складники можна без зусиль відшукати в автомобільних магазинах. Для обробки петель найзручніше набрати в шприц мастило і по краплі наносити її на необхідні ділянки. Щоб вона точно потрапила в механізм, відкрийте і закрийте двері кілька разів. Для кращої зручності придбайте подібні складники в упаковці з тонким носиком. Тоді шприц використовувати не доведеться.

[ads2] Спеціальні спреї

Існують універсальні засоби, якими можна змащувати будь-які деталі та механізми. Найчастіше вони випускаються у вигляді спреїв. Найпопулярнішим з них є аерозоль WD-40. Він продається практично у всіх магазинах автомобільних запчастин. Для усунення скрипу окропити спреєм проблемні місця. Нанесення має бути точним і швидким. Постарайтеся діяти так, щоб не залишити слідів на інших поверхнях. Це позбавить вас від зайвої роботи.

Рослинна олія

Якщо під рукою немає відповідних засобів, можна скористатися звичайною харчовою олією, наприклад, рослинною, оливковою, соняшниковою. Але врахуйте, що ефект буде короткочасним, оскільки подібні олійкі погано очищають поверхню і швидко засмічуються. Через кілька днів нещасливий скрип виникне знову. Фахівці не рекомендують використовувати цей засіб, оскільки він скорочує термін служби фурнітури.

Грифель від олівця

Якщо у вас вдома є олівець з м’яким грифелем, використовуйте його. Для вилучення грифеля підпаліть олівець – дерево згорить, а стрижень залишиться. Потім акуратно підніміть двері і помістіть шматки грифеля в щілини. Коли двері опуститься, грифель розкришиться. Для повного розщеплення кристалів закрийте і відкрийте двері два-три рази. Петлі перестануть видавати скрип. Варто відзначити, що графіт добре захищає метал від корозії.

Парафін

Для усунення скрипу можна використовувати віск або парафін зі звичайної палаючої свічки. Акуратно закапайте його в елементи дверних петель – скрип зникне.

Трохи про технологію правильного змазування

Деякі фахівці відзначають, що спочатку необхідно визначити причину скрипу (внутрішня або зовнішня частина), а потім змастити проблемні місця. Але набагато ефективніше зробити повне змазування. Петля складається з двох деталей які об’єднюються стрижнем. Для ефективного усунення іржі і скрипу стрижень рекомендується витягнути. Витріть з усіх деталей наявний бруд і пил. Потім нанесіть мастило на стрижень і петлі. Гарненько змастіть всі деталі, щоб сухого місця не залишилося. Вставте стрижень назад.

Якщо петлі сильно вкрилися іржею, а стрижень не виймається, використовуйте наступний спосіб. Залийте всі проблемні місця перетворювачем іржі. Через 12 годин спробуйте витягти стрижень, натискаючи на нього викруткою з одного боку. Деякі умільці намагаються вибити стрижень молотком, але такий підхід може призвести до пошкодження механізмів. Коли стрижень буде витягнутий, очистіть усі деталі і обробіть їх мастилом. Якщо стрижень погнувся, спробуйте випрямити його за допомогою молотка, а потім встановіть назад.

Своєчасний догляд забезпечує безперебійну роботу всіх механізмів. Спеціальне масло видаляє всі смітинки і пил, добре очищає петлі. Змазування петель і замку повинно проводитися не рідше одного разу на рік. Тоді фурнітура прослужить довго і буде прекрасно виконувати свої функції.

Натхнення: sovetclub.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button