Поради

Яку стелю краще зробити на кухні

Ремонт кухні – відповідальна процедура, зокрема це стосується стелі. Адже кіптява і пар при готуванні піднімаються вгору. Та й температурні перепади позначаються на міцності поверхні не кращим чином. Тому при обробці стелі необхідно не тільки керуватися зовнішнім виглядом оздоблювального матеріалу, а й виходити з позиції практичності.

11-06-15-foto-600x450-1

Вимоги до стелі

При виборі оздоблювального матеріалу для стелі рекомендується звернути увагу на умови, в яких він буде експлуатуватися. Навіть за умови наявності примусової вентиляції вам не вдасться повністю уникнути виникнення жиру і кіптяви при готуванні на газу, а також пари при варінні. Над плитою утворюються потоки гарячого повітря, які направляються до стелі. Крім того, для кухні характерна висока вологість не менше, аніж для ванної кімнати, на що впливає не тільки сам процес приготування їжі, а й наявність раковини з каналізацією. До стельової поверхні на кухні висуваються такі вимоги: вологостійкість, легкий догляд (можливість миття), зносостійкість, маскування нерівностей стелі і таких комунікацій, як вентиляційні рукави, електрична проводка, а також екологічність, доступність у фінансовому плані, привабливий зовнішній вигляд.

[ads2] Штукатурка стелі

Оштукатурена стеля – класика жанру, знайома нам з радянських часів, але популярність цього виду обробки не втрачає своїх позицій і тепер. Величезною перевагою є використання екологічно чистих матеріалів. Крім того, штукатурка разом зі шпаклівкою здатна усунути будь-які нерівності і дефекти стельової поверхні, не зменшуючи простір кухні, а також господарів дуже приваблює дешевизна даного варіанту. Але для створення подібної стелі потрібно мати великий досвід штукатурення, та й чищенні поверхня не піддається. Тому білити стелю доведеться часто. Але й це не все: з часом утворюються напливи вапна, які роблять поверхню нерівною, і вже виникає необхідність зняття побілки разом з деякою частиною штукатурки і вирівнювання стелі.

Пенополісторольна плитка

Стельові плити набули популярності не так давно, в більшості своїй завдяки хорошим властивостям і невисокій вартості. При монтажі матеріалу немає необхідності ідеально вирівнювати основу, так як плитка приховує більшість дефектів і нерівностей. Та й сама процедура наклейки плит не відніме багато часу. Плитка є вологостійкою, не боїться пари і піддається миттю. Але разом з тим варто враховувати, що стельові плити білого кольору швидко забруднюються і потребують постійного догляду у вигляді їх чистки. Крім того, варіант обклеювання стелі полістирольною плиткою повільно, але впевнено йде в минуле.

Пластикові панелі

Матеріал є практичним і привабливим. На сьогодні у продажу представлена пластикова вагонка різних моделей, фактур і колірної гами, що дозволить додати інтер’єру кухні оригінальність. Панелі ПВХ дозволяють замаскувати інженерні комунікації та облаштувати систему освітлення, що складається з вбудованих світильників. За такою поверхнею легко доглядати – досить протерти її вологою ганчіркою, щоб видалити плями жиру і кіптяви, а вода не несе шкоди. Крім того, поліпшується звукоізоляція стелі. При монтажі подібних панелей каркас потрібно робити з металопрофілю, а дерев’яну обрешітку не можна встановлювати зважаючи на високу вологість. Також враховуйте трудомісткість установки панелей ПВХ і те, що дещо знизиться висота стель – приблизно на 5-15 сантиметрів.

Стеля з гіпсокартону

Підвісна стеля з гіпсокартону виглядає шикарно і характеризується масою переваг перед іншими типами обробки. Під ним вдало ховаються різні комунікації і дроти. Підвісна конструкція приховує всі нерівності, перепади і дефекти основи і не вимагає їх усунення. При бажанні можна відтворити будь-яке дизайнерське рішення, аж до трирівневої або «ширяючої» стелі. Допускається практично будь-яка фінішна обробка поверхні, будь то фарбування, поклейка шпалер або нанесення декоративної штукатурки. Однак процедура облаштування такої конструкції складна і призводить до незначного зниження висоти стелі. І саме для кухні матеріал не дуже то й підходить: найчастіше в якості фінішної обробки ГКЛ використовуються водоемульсійні фарби, які миються погано, а в разі протікання зверху стеля придбає неохайний вигляд, що вимагає повторного фарбування; а перепади температури провокують тріщини, які виникають на ділянках, де стикуються листи.

Натяжное полотно

Натяжна стеля – сучасний спосіб облицювання стелі, який можливо використовувати на кухні. З точки зору краси цей варіант є ідеальним. За поверхнею легко доглядати: вона миється звичайною мильною водою. При протікання натяжне полотнище утримає великий об’єм води і врятує квартиру від затоплення. Перепади температури матеріалу не страшні, вони можуть спровокувати тільки його тимчасове провисання. Але не варто забувати і про недоліки покриття: скорочення висоти стелі в приміщенні, акуратність при експлуатації, так як ушкодження полотнища в одному місці тягне за собою повну заміну всієї конструкції, складність монтажу стелі і необхідність використання при цьому спеціального обладнання.

Фарбування стелі

Фарбування стельової поверхні можливо тільки за умови рівної основи. Як правило, для цього використовується матова водоемульсійна фарба. Властивості стелі схожі з характеристиками біленої оштукатуреній поверхні, от тільки шар водоемульсіонки наноситься набагато тонше, тому напливи ви помітите нескоро. Для нанесення фарби краще використовувати валик, так склад буде лягати рівніше.

Стельові шпалери

Природно, для обклеювання стелі на кухні варто використовувати миючі шпалери, тому що звичайний папір зважаючи на свою гігроскопічності втратить привабливий вигляд і свої властивості дуже швидко – через декілька місяців. Варіант користується популярністю завдяки демократичній ціні матеріалу і простоті процедури. Крім того, щільні шпалери допоможуть приховати дрібні дефекти і нерівності, присутні на стельової поверхні. Але пам’ятайте, що для маскування помітних недоліків краще купити контрастні шпалери, так як однотонне покриття або полотно з симетричними елементами потребує ідеальної рівної основи. Враховуючи те, що миючі шпалери є важкими, через декілька років вони стануть відходити навіть при використанні якісного складу, що клеїть, особливо в місцях потоків гарячого повітря.

Таким чином, вибір варіанта обробки стелі залишається за вами, не існує єдиного найкращого для стелі на кухні, адже це справа досить суб’єктивна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments