Людина

Численні селфі призводять до старіння шкіри

Численні щоденні селфі ведуть до швидкого старіння шкіри. До такого висновку прийшли журналісти видання The Daily Mail, “озброївшись” конкретними прикладами та висновками дерматологів.

4e928a680671b4925633a6a443461922

Британка Мехрін Беіг робить близько 50 селфі в день, заробляючи цим на життя, розповідає видання. За словами дівчини, вона, як блогер, і рада б відмовитися від такої практики, але професія зобов’язує. Мехрін викладає в Instagram нові фото з дивовижною стабільністю і, при цьому, все частіше звертає увагу на стан своєї шкіри, що з часом погіршується. З цією дилемою вона звернулася за консультацією до дерматолога лондонської клініки Linia Skin Clinic.

Спеціаліст Саймон Зоке, вивчивши проблему, прийшов до невтішних висновків для всіх адептів самозамилування за допомогою своїх смартфонів. На обличчі Мехрін він діагностував значні пошкодження епідермісу, які виявилися ще більш серйозними, ніж здавалися неозброєним поглядом. Лікар припустив, що причиною стали HEV-випромінювання. Від цього високоенергетичного синього світла видимого діапазону не захищають ніякі креми з сонцезахисним фільтром, мова про зовсім інші промені. А джерелом таких небезпечних для шкіри випромінювань виступають мобільні телефони, планшети, смартфони, ноутбуки і телевізори.

Трохи раніше до схожих висновків прийшли вчені з Університету в Нью-Мехіко. Вони довели здатність HEV-випромінювань пошкоджувати шкіру. Причому йдеться не лише про косметично негативний ефект, але і різних шкірних захворювань. HEV-промені проникають в шкіру набагато глибше, ніж ультрафіолет. Вони порушують регенерацію і прискорюють старіння.

Саймон Зоке пояснив своїй клієнтці, що її шкіру можуть псувати три сукупних фактора: забруднене довкілля, UV-випромінювання і, власне, HEV. Причому в сумі вони дають набагато більший, накопичувальний ефект, ніж поодинці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button