Людина

Як виявити чоловічу депресію – поради психологів

Поширений стереотип «чоловіки не плачуть», що стосується чоловічої витримки, за словами психологів безнадійно застарів в останні роки. Представники сильної половини людства серйозно «здали» і експерти лише розводять руками, констатуючи, що депресія у чоловіків щорічно лише посилюється, стаючи глобальною проблемою.

На думку психологів, існує сім виражених ознак такого тяжкого стану чоловічої психоемоційної недуги, які слід знати як чоловікам, так і їх дружинам і подругам. Всі вони сигналізують про те, що потрібно якомога швидше відвідати фахівця.

На першому місці стоїть посилення вживання спиртних напоїв. У випадку, якщо чоловік, особливо раніше не зловживав, не мислить свого існування без келиха вина, пляшки пива або однієї-двох чарок горілки щодня, слід почати бити тривогу. Це краще, ніж потім зіткнутися з такою проблемою як депресивний алкоголізм.

Також серйозним дзвіночком буде і втеча чоловіка з реальності на догоду телевізору, соціальним мережам, комп’ютерним іграм. Це – не спроба урізноманітнити своє дозвілля, а спроба відволіктися від того, що відбувається в його житті. Але ситуація ускладнюється тим, що таке «втеча» не дасть ніякого результату – реальність нікуди не пропаде, а депресія буде лише посилюватися.

Багато дружин, напевно, радіють, коли їх чоловік несподівано занурюється в роботу з головою. Адже все краще, ніж валяння на ліжку. Але, тим не менш, раптовий трудоголізм як раз говорить про те, що чоловік скотився в складний психоемоційний стан. Пізніше акцент на роботу відсуне на задній план і сім’ю і особисте життя, що, як показує практика, не призводить ні до чого хорошого.

Ще один важливий симптом чоловічої депресії – неконтрольовані негативні емоції, найчастіше – дратівливість.

Безпросвітне існування (з чоловічої точки зору) забарвлюються спалахами агресії і гніву, часом цинізму, найчастіше виливається на сім’ю або товаришів по службі.

Ще вчора турботливий і життєрадісний чоловік раптом стає якимось чужим. Починає уникати звичних і колись цікавих йому справ, сторониться брати участь у житті родини або друзів, роботи. Раптова відчуженість – ще одна ознака початкової чоловічої депресії.

Зниження статевого потягу також говорить про те, що чоловік заплутався у власному житті і не бачить ніякого виходу із ситуації.

Річ у тім, що депресивний стан зменшує вироблення гормону тестостерону, який контролює секрецію дофамінів, відповідальних за отримання задоволення. У результаті зниження лібідо призводить до того, що сексуальне життя з розряду задоволень трансформується в «безглузді рухи тіла» і вимушене виконання «подружнього обов’язку».

Щоб себе «струсити» багато чоловіків, що потрапили в тенета депресії, несподівано починають захоплюватися ризиком. Вони можуть почати грати в азартні ігри, водити машину на величезній швидкості, участь у сумнівних і авантюрних заходах – лише б якимось чином повернути собі хоч якесь задоволення від життя.

Однак, стверджують психологи, так може здатися лише на перший погляд. Насправді така поведінка – несвідоме прагнення якраз закінчити своє життя безславним способом, тобто прагнення до смерті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button