Людина

Доведено: шосте відчуття є. Це почуття кількості

Коли мозок прикидає, скільки кораблів на горизонті або цукерок в коробці, він користується спеціальною “картою” для сприйняття кількості. Давно описані топографічні карти мозку, що відповідають п’яти відчуттям(зір, слух, нюх, дотик, смак), – але зараз учені знайшли аналогічну карту для сприйняття чисел(відчуття кількості). Карта, власне кажучи, це найбільш сприяюче комунікації розташування нейронів, що виконують схожі завдання, повідомляє Live Science.

Ще раніше дослідження на мавпах показало, що нейрони тім’яної кори активізуються, коли тварині показують певне число об’єктів. Але це ще не карта.

Бен Харві (Ben Harvey), нейрофізіолог з університету (Нідерланди) Утрехта, показував випробовуваним картки з кількістю точок, що міняється, – одну, дві, три, чотири, десять, двадцять. Одночасно активність мозку відстежував магнітно-резонансний томограф – його точність дозволяє помічати найдрібніші подробиці діяльності мозку. Реакцію нейронів на числа вчені вивчили за тією ж методикою, що застосовувалася для аналізу зорової “карти” мозку.

З’ясувалося, що нейрони задньої частини тім’яної кори реагують на числа певним чином. Невеликі величини активізували одну ділянку кори, а великі числа – іншу. Мозок працює немов рахівниці, де числа “відкладаються” в певному просторі, говорить Харві.

Але невеликі числа обробляє порівняно велика ділянка кори – нове підтвердження того, що відчуття кількості слабшає і стає менш точною у міру зростання кількості об’єктів.

Важливо відмітити, що “почуття кількості” відрізняється від математичних здібностей або символічного мислення : це винятково уміння визначити число об’єктів. Як і з іншими здібностями, люди володіють ними в різних ступенях. Можна згадати про аутистів, для яких одного погляду на купу зубочисток вистачить, щоб точно підрахувати їх кількість.

Натхнення: nauka21vek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button