Наука

Чому 100-кілометрова дорога мая вважається інженерним дивом?

За всю історію на нашій планеті існувало безліч цивілізацій, але найцікавішою з них вважається Майя. У той час як багато інших народів зникли з-за природних катаклізмів, таємниця загибелі цивілізації Майя досі залишається невідомою. Однак вчені постійно вивчають її історію і нещодавно вони розкрили секрет 100-кілометрової дороги, яка була прокладена близько 1300 років тому. Вперше про її існування стало відомо в 1930-ті роки вважалося, що цей древній шлях є ідеально прямим. Однак, у ході подальшого вивчення з’ясувалося, що ця дорога має кілька поворотів і колись давно з’єднувала кілька поселень. Але навіщо ця дорога була побудована і чому вона вважається інженерним дивом?

Почему 100-километровая дорога майя считается инженерным чудом?

Майя вважається найбільш загадковою цивілізацією в історії

Найдовша дорога Майя

Про нове відкриття археологів було розказано в науковому виданні Journal of Archaeological Science. Так звана «Велика біла дорога» довжиною понад 100 кілометрів і шириною близько 8 метрів, тисячі років тому з’єднувала одне з головних міст майя Коба з невеликим поселенням Яксуна. На думку дослідників, шлях був прокладений за наказом правительки Кавіїл Аджо, щоб завоювати Яксуну і згодом протистояти силам імперії Чичен-Іца. Раніше вважалося, що ця дорога була прямою, але нещодавно археологи змогли вивчити частини шляху, прихованим під покривами джунглів. Виявилося, що вона була звивистою і торкалася інші невеликі поселення на шляху до Яксуне. Скоріше всього, це було необхідно зі стратегічних міркувань.

Почему 100-километровая дорога майя считается инженерным чудом?

Так «Велика біла дорога» виглядає зверху, але велика частина прихована за джунглями

Дивовижні споруди цивілізації майя

Археологи вважають «велику білу дорогу» інженерним дивом відразу з кількох причин. По-перше, вона була зробила з каменю і покрита штукатуркою, яка, на думку вчених, могла світитися в темряві. По-друге, шлях був прокладений на рельєфній місцевості з ямами і ярами, але поверхня самої дороги була ідеально рівною. Вважається, що нерівності дороги заповнювалися землею і вапняковими брилами. Загалом, прокладена дорога не менш дивна, ніж монументальні піраміди Майя.

Почему 100-километровая дорога майя считается инженерным чудом?

Піраміди майя є справді інженерним дивом

За словами керівника дослідження Трейсі Ардрен, прокладена дорога ніби була маяком, що знаходяться серед кукурудзяних полів і фруктових дерев. На жаль, на даний момент велика частина дороги прихована під густими джунглями. А ось тисячі років тому великих дерев на цій території не було, тому що цивілізація постійно потребувала деревини для будівництва споруд і зрубала їх. До того ж, деревина потрібна для спалювання вапняку, який згодом змішувався з водою для виготовлення штукатурки.

Також вчені з’ясували, що через кожні 8 кілометрів шляху воїни і звичайні подорожні могли відпочити на спеціальних майданчиках. Як правило, таку відстань люди могли долати приблизно за добу, так що для переміщення між населеними пунктами їм могло знадобитися кілька днів. Але завдяки прокладеному маршруту воїни могли впоратися із завданням набагато швидше і легше.

Результати проведеного дослідження можна вважати черговим доказом того, що цивілізація майя володіла такими знаннями. Вченим вже відомо, що вони добре знали математику і астрономію, а також вміли проводити складні хірургічні операції.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button