Наука

Вчені, можливо, знайшли відбиток пальця Мікеланджело на восковій статуї

Була дуже тепла весна і співробітники музею Вікторії та Альберта вирішили перемістити збережену воскову статую, створену Мікеланджело, в прохолодне місце. Повернувшись, вони виявили мітку, яка явно належить руці майстра.

У новому сезоні документального серіалу «Secrets of the Museum» («Секрети музею») від BBC Two була показана 500-річна воскова скульптура по назвою «Раб», приписувана Мікеланджело. Ця фігурка створювалася як етюд для більшої скульптури, яка так і не була завершена. Тепер модель являє більший інтерес: на торці статуї хранителі музею Вікторії та Альберта в Лондоні виявили відбиток великого пальця, який, швидше за все, належить автору.

Важливу деталь виявили випадково. Незвично тепла весна 2020 року змусила співробітників музею перенести восковий об’єкт в більш прохолодне місце, оскільки музей був закритий через пандемію COVID-19. Через п’ять місяців куратори перевірили статуетку і помітили відбиток. Вчені-мистецтвознавці припустили, що зміна температури та рівня вологості вплинули на восковий склад, зробивши рельєф більш помітним.

Щоб підтвердити припущення, що відбиток дійсно належить майстру, співробітники музею планують порівняти його з відбитком на теракотовій статуї 1530 роки, відомій як «Два борці». Раніше вченим вдалося довести, що на цій статуї зберігся слід пальця Мікеланджело.

Пета Моттюр, старший куратор музею Вікторії та Альберта, розповіла журналістам, що Мікеланджело знищив багато зі своїх воскових моделей перед своєю смертю. Імовірно, він зробив це, щоб люди захоплювалися кінцевим, ідеальним результатом і не знали, які величезні зусилля він вклав в роботу. Збережена статуетка тим і цінна, що наочно демонструє, як зароджувався твір генія. «Тут певним чином з’єднуються голова і рука», – уклала Пета Моттюр.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button