Людина

Вчені вважають, що наші собаки дійсно розуміють, що їм говорять

«Зрештою собаки хочуть порадувати своїх власників», — заявляє Грегорі Бернс (Gregory Berns), невролог з Університету Еморі в Атланті. Ваша собака розуміє вас і намагається по-своєму відповісти, щоб зробити вас щасливим. Отже, якщо ви постійно спілкуєтеся зі своїм вихованцем і вважаєте себе скоріше його батьком, ніж власником, з вами все в порядку. І раз вже це науково підтверджено, то не варто відмовляти собі в такому задоволенні.

Ось основні моменти, які корисно буде вивчити для майбутніх бесід з волохатими друзями.

Собаки можуть розрізняти емоції на обличчях людей

Наші собаки дійсно розуміють нас під час бесіди. Ну, не кожне слово окремо, звичайно, але принаймні деякі слова, які ми використовуємо. Більш того, як показали дослідження, все залежить від нашого виразу обличчя. Собаки уважно стежать за тим, як ми висловлюємо емоції через посмішку, плач і т. д.

Собака може навчитися розрізняти щасливе і зле обличчя

Це відбувається під час щоденної взаємодії собаки з людиною. Наші чотириногі супутники здатні зрозуміти, як ми себе відчуваємо, і тому вони завжди готові підтримати нас в сумну хвилину. Дослідження показало, що здатність собаки безпосередньо розуміти емоції пов’язана з кількістю взаємодії з людьми.

Собаки запам’ятовують, як ми виглядаємо, коли ми щасливі, сердиті і сумні

Якщо вам цікаво, як взагалі вони це роблять, то насправді все просто. Тварини покладаються на свою пам’ять. В ході дослідження собакам показали 15 пар зображень людських осіб. Вчені прийшли до висновку, що собаки, ймовірно, запам’ятовують емоційні обличчя реальних людей, з якими вони взаємодіяли. Це допомагає їм визначитися з реакцією на ту чи іншу емоцію.

Вони схильні бачити щастя навколо нас!

Ще одне відкриття полягало в тому, що їм було важче розрізнити смутне й зле обличчя, але зате собаки відразу ж реагували на щасливі обличчя, які вони розпізнавали на порядок легше. Наші улюбленці приходять в захват побачивши наше щастя, тепер це офіційний факт! І цьому знаходиться все більше підтверджень.

Додаткові дослідження виявили, що мета собак — порадувати нас

Інше дослідження показало, що собаки розуміють і реагують на деякі загальні слова, які ми використовуємо, не тільки тому, що їх так привчили. Вони відчувають задоволення власника від правильно виконаної команди, тому намагаються зробити нам приємне. Собаки по-справжньому хочуть порадувати своїх господарів і, можливо, також розраховують отримати ласощі, говорить невролог Грегорі Бернс.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть