АналітикаЕкологія

Кожна третя смерть на планені за останні 20 років пов’язана зі змінами клімату

Згідно з новою статтею в Nature Climate Change, у період з 1991 по 2018 рік понад третини всіх смертей, в яких зіграла роль спека, були пов’язані з глобальним потеплінням, викликаним діяльністю людини.

За новими оцінками, найбільш постраждалі регіони – Центральна і Південна Америка і Південно-Східна Азія.

Дослідження, найбільше в своєму роді, було проведено Лондонською школою гігієни і тропічної медицини (LSHTM) і Університетом Берна в рамках Мережі спільних досліджень між декількома країнами і містами (MCC). Використовуючи дані з 732 населених пунктів в 43 країнах світу, дослідження вперше показує реальний внесок антропогенної зміни клімату в підвищення ризиків смертності через спеку.

В цілому, оцінки показують, що 37% всіх смертей, пов’язаних зі спекою, в останні літні періоди були пов’язані з потеплінням на планеті через антропогенної діяльності. Цей відсоток смертей від спеки, пов’язаних зі зміною клімату, викликаним діяльністю людини, був найвищим у Центральній і Південній Америці (до 76%, наприклад, в Еквадорі або Колумбії) і Південно-Східної Азії (від 48% до 61%).

Оцінки також показують кількість смертей в результаті антропогенної зміни клімату, яке відбулося в конкретних містах: 136 додаткових смертей на рік в Сантьяго-де-Чилі (44,3% від загального числа смертей від спеки в місті), 189 в Афінах (26,1 %), 172 в Римі (32%), 156 в Токіо (35,6%), 177 в Мадриді (31,9%), 146 в Бангкоку (53,4%), 82 в Лондоні (33,6%) , 141 в Нью-Йорку (44,2%) і 137 в Хошиміні (48,5%).

Автори кажуть, що їх висновки є додатковим доказом необхідності прийняття рішучих заходів щодо пом’якшення наслідків для зменшення потепління в майбутньому і реалізації заходів щодо захисту населення від несприятливих наслідків впливу тепла.

Доктор Ана М. Вікедо-Кабрера з Бернського університету і перший автор дослідження сказала:

«Ми очікуємо, що частка смертей, пов’язаних зі спекою, буде продовжувати зростати, якщо ми не будемо вживати заходів зі зміни клімату чи не будемо адаптуватися. Поки що середня глобальна температура підвищилася тільки приблизно на 1°C, що є малою частиною того, з чим ми могли б зіткнутися, якщо викиди продовжать безконтрольно рости».

Глобальне потепління впливає на наше здоров’я по-різному, від прямого впливу, пов’язаного з лісовими пожежами та екстремальними погодними умовами, до змін в поширенні трансмісивних хвороб, серед іншого. Можливо, найбільш вражаючим є збільшення смертності і захворюваності, пов’язане зі спекою.

Сценарії майбутніх кліматичних умов пророкують істотне підвищення середніх температур з екстремальними явищами, такими як хвилі тепла, які приведуть до майбутнього збільшення відповідного тягаря для здоров’я. Однак до теперішнього часу не проводилося ніяких досліджень того, в якій мірі ці дії вже мали місце в останні десятиліття.

Це нове дослідження було зосереджено на антропогенному глобальне потепління за допомогою дослідження «виявлення і атрибуція», яке ідентифікує і приписує спостерігаються явища змін клімату і погоди. Зокрема, команда досліджувала минулі погодні умови, змодельовані за сценаріями з антропогенними викидами і без них. Це дозволило дослідникам відокремити потепління і пов’язане з ним вплив на здоров’я, пов’язане з діяльністю людини, від природних тенденцій.

Смертність, пов’язана зі спекою, була визначена як кількість смертей, пов’язаних зі спекою, що сталися при впливі, що перевищує оптимальну для здоров’я людини температуру, яка варіюється в залежності від місця розташування.

Хоча в середньому більше третини смертей, пов’язаних зі спекою, відбувається через антропогенного зміни клімату, наслідки істотно розрізняються по регіонах. Як показано вище, втрати від спеки, викликаної кліматом, коливаються від кількох десятків до кількох сотень щорічно в кожному місті, в залежності від місцевих змін клімату в кожному районі і уразливості його населення. Цікаво, що найбільше постраждали люди, що живуть в країнах з низьким і середнім рівнем доходів, які в минулому були відповідальні за незначну частину антропогенних викидів.

У Великобританії 35% смертей, пов’язаних зі спекою, можна віднести до зміни клімату, викликаного діяльністю людини, що відповідає приблизно 82 випадків смерті в Лондоні, 16 смертельних випадків в Манчестері, 20 в Уест-Мідлендсі або 4 в Брістолі і Ліверпулі кожен літній сезон.

Професор Антоніо Гаспарріні з LSHTM, старший автор дослідження і координатор мережі MCC, сказав:

«Це найбільше дослідження з виявлення та визначення поточних ризиків для здоров’я, пов’язаних зі зміною клімату. Ідея зрозуміла: зміна клімату не тільки матиме руйнівні наслідки в майбутньому, але кожен континент вже відчуває жахливі наслідки людської діяльності на нашій планеті. Ми повинні діяти зараз».

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button