Земля

У горах Танзанії виявили новий вид орхідей з блискучими квітками (фото)

Дослідження флори маловивчених гір Пере в Африці привели до відкриття нової орхідеї Rhipidoglossum pareense. Це дуже дрібна епіфітна рослина з блискучими квітками, що виростає в так званих туманних лісах.

Новий вид орхідей Rhipidoglossum pareense / © Andres Hemp

Гірський ланцюг Пере витягнувся на північному сході Танзанії в Африці. Там переважають деревні спільноти, звані туманними або моховими лісами. Це гірські екосистеми, для яких характерне дуже вологе повітря, через що постійно висить туманний серпанок і мешкають безліч унікальних рослин, в тому числі епіфітних-зростаючих на деревах, які не контактують з грунтом.

Такі унікальні спільноти поки недостатньо вивчені. Важливим внеском в їх дослідження стала робота вчених з Великобританії та Німеччини, які відкрили новий вид рослин з сімейства орхідні.

Вперше описана для флори Африки орхідея отримала назву Rhipidoglossum pareense. Назва роду походить від грецьких слів «віяло» і «язик», а видовий епітет відсилає до гір Пере — саме в їх південній частині виявили новий вид.

Квітки Rhipidoglossum pareense / © Andres Hemp

Рослина має незвичайний зовнішній вигляд: вона зовсім крихітна, всього кілька сантиметрів в довжину. Це епіфіт, що прикріплюється до гілок дерев і отримує воду з повітря за допомогою особливих коренів. Ще дивніше дрібні білі квіти R. pareense: при освітленні сонячними променями вони помітно блищать.

Автори нової статті в ботанічному науковому журналі Kew Bulletin підкреслюють схожість R. pareense з близьким видом Rhipidoglossum leedalii. Водночас квітки недавно описаної орхідеї менше, більш численні і об’єднані в компактні суцвіття. Ареал Rhipidoglossum pareense припадає на так звані туманні ліси, що розкинулися на висоті понад 1500 метрів над рівнем моря.

“Щойно описана орхідея, ймовірно, мешкає в цьому місці завдяки його унікальним кліматичним умовам. У туманних лісах півдня гір Пере за рік випадає всього 700 міліметрів опадів, але зате постійно виникають тумани, що приносять вологу — і її в два-три рази більше. Ця гориста місцевість являє собою справжнє Ельдорадо для ботаніків. Нещодавно я також відкрив там новий вид аканта, опис цієї рослини скоро теж буде опубліковано”, – поділився Андреас Хемп (Andreas Hemp), систематик рослин з Університету Байройта (Німеччина).

Дослідники підкреслюють, що виявити епіфітний і дуже дрібний вид орхідеї їм допомогла випадковість. Один з екземплярів потрапив у поле зору вченого, хоча той міг просто пройти повз.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments