Головна / Поради / Чому людям страшно відкривати свій власний бізнес

Чому людям страшно відкривати свій власний бізнес

Люди, які бояться відкривати свою справу зазвичай знаходять тисячі виправдань, проте давайте перевіримо чи насправді вони оправдовані.

Є один дуже мудрий вислів, який свідчить, що той хто хоче завжди знайде засоби, а той хто не хоче завжди буде шукати причину. Дане висловлювання можна віднести і до творців стартапів, адже будь-яка людина, що домагається своєї мети завжди піде на ризик, для неї головне реалізований власний проект, і навпаки той, хто боїться — буде обережним і ніколи не зможе дістатися до своєї мрії.

17-11-15-foto-600x396-1

Отже, давайте спробуємо зібрати воєдино всі можливі відмови від початку створення власного стартапу:

 • Зараз не підходящий час;
 • Це досить важко;
 • Моя освіта для цього не підходить;
 • Я не знаю як цього досягти;
 • У мене не вистачає часу на це;
 • Це досить ризиковано;
 • Моя ідея ніколи не буде працювати.

Всі ці причини не настільки вагомі щоб відмовлятися від власного бізнесу, при цьому, варто додати, що на будь-яку з вищевказаних причин можна навести додатковий контраргумент, який рознесе в пух і прах дане твердження. Єдиною вагомою відмовою від створення стартапу — відсутність досвіду, проте це виправляється найманою працею, так, що якщо ви тільки недавно закінчили школу, то краще кілька років попрацювати в який-небудь компанії, а потім вже створювати власну.

Зробимо спробу спростувати дані виправдання. Варто сказати, що наш мозок працює не на нашу користь: він намагаємося підтримувати всі особистісні страхи, тобто вже сформовану думку, таким чином, не даючи використовувати вагомі аргументи, підштовхуючи нас до причин.

Будь-які виправдання, щодо майбутніх можливих невдач — це цілком нормальна реакція організму, яка змушує його відчувати себе більш впевнено. Однак насправді ж, ці страхи заганяють нас додатково в глухий кут.

У будь-якої розсудливої людини може виникнути питання: а власне кажучи, як розрізнити реальний діючий страх, який оберігає нас, від неприборканого страху перед діями. Відповідь дуже проста — запитайте себе, а чи хочете ви цього насправді? Також подумайте про те, що починаючи свій бізнес, вам доведеться забути, що таке 8-годинний робочий день, а також вихідні та свята. http://pravo-gomel.by/ —  це тільки початок вашого тернистого шляху до свободи, але дуже відповідальний та значущий, тому варто довірити це професіоналам.

З вашого дозволу дорогий читачу, нижче ми наведемо кілька аргументів на захист особистого бізнесу:

 • Страх: Це досить складно

Правильне твердження: Будь-яка людина, яка домагається свого, повинна переступити особисту лінь, в іншому випадку нічого не змінитися.

 • Страх: Зараз невідповідний час — я дуже молодий або вже старий.

Правильне твердження: Є величезна кількість прикладів, коли люди в різному віці створюють бізнес. Дуров придумав вконтакте у віці 22 років, Цукерберг фейсбук в 20. Не варто бояться свого віку, краще пробувати.

 • Страх: мене не приймають всерйоз

Правильне твердження: величезна кількість випадків коли насправді талановитих людей не приймали всерйоз видавництва, музичних лейбли та інші організації.

 • Страх: У мене не вистачає освіти.

Правильне твердження: Більшість підприємців не мають вищої освіти. Варто додати, що освіта не відіграє ключову роль у бізнесі.

 • Страх: Я не знаю як досягти своєї мети.

Правильно твердження: Ніхто не знає як правильно робити, щоб досягти того життя, яке вона хоче. Необхідно постійно експериментувати і йти вперед.

 • Страх: Це досить ризиковано

Правильне твердження: Ведення власного бізнесу настільки ж ризиковане як і водіння автомобіля. Крім того, що ви перебуваєте в небезпечній близькості до горючих речовин, в металевій коробці, так ще ви можете потрапити в ДТП, проте ніхто не кидає водіння.

 • Страх: Мій бізнес-план далеко не досконалий

Правильно твердження: переважна більшість ідей не мають повного закінченого вигляду, коли вони починають втілюватися в реальність, однак бізнесмени їх просувають, при цьому коректуючи на ходу, так чому ж ви гірші?

В кінці статті варто додати, що стартувати необхідно в потрібний час, а також у потрібному місці, як багато хто думає, це повинно відбутися завдяки удачі, але це не так — необхідно мати підготовчий період. Перш ніж ви почнете вживати дії зважте все кілька разів і спробуйте максимально обійти можливі перешкоди.