Поради

Чому людям страшно відкривати свій власний бізнес

Люди, які бояться відкривати свою справу зазвичай знаходять тисячі виправдань, проте давайте перевіримо чи насправді вони оправдовані.

Є один дуже мудрий вислів, який свідчить, що той хто хоче завжди знайде засоби, а той хто не хоче завжди буде шукати причину. Дане висловлювання можна віднести і до творців стартапів, адже будь-яка людина, що домагається своєї мети завжди піде на ризик, для неї головне реалізований власний проект, і навпаки той, хто боїться — буде обережним і ніколи не зможе дістатися до своєї мрії.

17-11-15-foto-600x396-1

Отже, давайте спробуємо зібрати воєдино всі можливі відмови від початку створення власного стартапу:

 • Зараз не підходящий час;
 • Це досить важко;
 • Моя освіта для цього не підходить;
 • Я не знаю як цього досягти;
 • У мене не вистачає часу на це;
 • Це досить ризиковано;
 • Моя ідея ніколи не буде працювати.

Всі ці причини не настільки вагомі щоб відмовлятися від власного бізнесу, при цьому, варто додати, що на будь-яку з вищевказаних причин можна навести додатковий контраргумент, який рознесе в пух і прах дане твердження. Єдиною вагомою відмовою від створення стартапу — відсутність досвіду, проте це виправляється найманою працею, так, що якщо ви тільки недавно закінчили школу, то краще кілька років попрацювати в який-небудь компанії, а потім вже створювати власну.

Зробимо спробу спростувати дані виправдання. Варто сказати, що наш мозок працює не на нашу користь: він намагаємося підтримувати всі особистісні страхи, тобто вже сформовану думку, таким чином, не даючи використовувати вагомі аргументи, підштовхуючи нас до причин.

Будь-які виправдання, щодо майбутніх можливих невдач — це цілком нормальна реакція організму, яка змушує його відчувати себе більш впевнено. Однак насправді ж, ці страхи заганяють нас додатково в глухий кут.

У будь-якої розсудливої людини може виникнути питання: а власне кажучи, як розрізнити реальний діючий страх, який оберігає нас, від неприборканого страху перед діями. Відповідь дуже проста — запитайте себе, а чи хочете ви цього насправді? Також подумайте про те, що починаючи свій бізнес, вам доведеться забути, що таке 8-годинний робочий день, а також вихідні та свята. http://pravo-gomel.by/ —  це тільки початок вашого тернистого шляху до свободи, але дуже відповідальний та значущий, тому варто довірити це професіоналам.

З вашого дозволу дорогий читачу, нижче ми наведемо кілька аргументів на захист особистого бізнесу:

 • Страх: Це досить складно

Правильне твердження: Будь-яка людина, яка домагається свого, повинна переступити особисту лінь, в іншому випадку нічого не змінитися.

 • Страх: Зараз невідповідний час — я дуже молодий або вже старий.

Правильне твердження: Є величезна кількість прикладів, коли люди в різному віці створюють бізнес. Дуров придумав вконтакте у віці 22 років, Цукерберг фейсбук в 20. Не варто бояться свого віку, краще пробувати.

 • Страх: мене не приймають всерйоз

Правильне твердження: величезна кількість випадків коли насправді талановитих людей не приймали всерйоз видавництва, музичних лейбли та інші організації.

 • Страх: У мене не вистачає освіти.

Правильне твердження: Більшість підприємців не мають вищої освіти. Варто додати, що освіта не відіграє ключову роль у бізнесі.

 • Страх: Я не знаю як досягти своєї мети.

Правильно твердження: Ніхто не знає як правильно робити, щоб досягти того життя, яке вона хоче. Необхідно постійно експериментувати і йти вперед.

 • Страх: Це досить ризиковано

Правильне твердження: Ведення власного бізнесу настільки ж ризиковане як і водіння автомобіля. Крім того, що ви перебуваєте в небезпечній близькості до горючих речовин, в металевій коробці, так ще ви можете потрапити в ДТП, проте ніхто не кидає водіння.

 • Страх: Мій бізнес-план далеко не досконалий

Правильно твердження: переважна більшість ідей не мають повного закінченого вигляду, коли вони починають втілюватися в реальність, однак бізнесмени їх просувають, при цьому коректуючи на ходу, так чому ж ви гірші?

В кінці статті варто додати, що стартувати необхідно в потрібний час, а також у потрібному місці, як багато хто думає, це повинно відбутися завдяки удачі, але це не так — необхідно мати підготовчий період. Перш ніж ви почнете вживати дії зважте все кілька разів і спробуйте максимально обійти можливі перешкоди.

Кнопка «Наверх»
Закрыть