Людина

Чому твердження про користь 10 000 кроків на день – це міф?

Сьогодні хіба що лінивий не чув про користь 10 000 кроків на день, але мало хто замислювався звідки взагалі взялося це твердження. Ймовірно, вперше воно прозвучало в ході маркетингової кампанії в Японії у продажі лічильників кроків. Але якщо вірити результатами останніх наукових досліджень, корисним для здоров’я кількістю кроків в день є 7500. До такого висновку вчені прийшли після масштабного дослідження, участь в якому взяли понад 20 000 американців. Однак ряд попередніх наукових робіт виявив зв’язок між тривалою ходьбою і міцним здоров’ям. Так скільки потрібно ходити?

Ходити – корисно для здоров’я. Але скільки кроків потрібно проходити кожен день?

Чим більше, тим краще?

Відсутність фізичної активності може призвести до передчасної смерті: до такого висновку прийшли вчені з Європейського кардіологічного товариства, спостерігаючи за станом здоров’я добровольців більше 20 років. Один з ключових висновків дослідження полягає в тому, що фізична активність впливає на ймовірність смерті від різних причин, однак, як стало відомо надалі, робота має ряд обмежень.

Людське тіло пристосоване до активного способу життя. Щоб всі органи функціонували як годиться, нам потрібен спорт. Згідно з даними Клініки Майо (Mayo Clinic), фізична активність допомагає контролювати вагу, боротися з хворобами, покращує настрій, підвищує енергію і якість сну. Більш того, фізичні вправи безпосередньо пов’язані з роботою мозку – іншими словами, чим більше ви тренуєтеся, тим краще міркуєте. Регулярна ходьба корисна для здоров’я, оскільки знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу і депресії. Але хто сказав, що щодня потрібно робити 10 000 кроків?

Будь-яка фізична активність – це добре, пам’ятайте про це. На тривалість і якість життя впливає безліч факторів.

Як повідомляє The Conversation, концепція 10 000 кроків на день була сформульована в Японії напередодні Олімпійських ігор 1964 року в Токіо. Однак немає жодних реальних доказів на підтримку цієї заяви. Скоріше всього, це була звичайною маркетинговою кампанією з продажу лічильників кроків.

І все ж, результати наукових досліджень показали, що чим більше ви ходите, тим ви здоровіші. Так, робота 2010 року виявила 10%-ве зниження частоти виникнення метаболічного синдрому (сукупність станів, які підвищують ризик розвитку діабету, серцевих захворювань та інсульту) з щоденним зростанням кроків на одну тисячу. А згідно з результатами дослідження 2015 року щоденне збільшення кількості кроків на одну тисячу знижує ризик передчасної смерті від будь-якої причини на 6%. Своєю чергою у тих, хто робить 10 000 або більше кроків на день, ризик ранньої смерті нижче на 46%. Виходить, чим більше ми ходимо, тим краще. Чи ні?

 

Грунтуючись на наявних і накопичених даних, фахівці рекомендують мінімум 150 хвилин фізичної активності помірної інтенсивності в тиждень. Це дорівнює 30 хвилин занять спортом у день, що, у свою чергу, відповідає приблизно 3000-4000 кроків у день. В Австралії доросла людина в середньому щодня робить близько 7400 кроків. Звичайно, деякі ходять набагато менше, наприклад, літні люди, люди з хронічними захворюваннями і офісні працівники. Хтось ходить набагато більше: діти, спортсмени і деякі робітники. Це означає, що мета в 10 000 кроків підходить не всім. Результати нового дослідження, ймовірно, розставлять всі крапки над i.

Скільки потрібно ходити?

На думку професора кафедри епідеміології Гарвардської Школи громадської охорони здоров’я І-Мін Лі, наукових підстав, що підтверджують твердження про користь 10 000 кроків на день не існує. У дослідженні, опублікованому в журналі JAMA 29 травня, і її колеги виявили, що для людей, які ведуть сидячий спосіб життя, навіть незначне збільшення щоденної фізичної активності може принести значну користь для здоров’я. Отримані результати також показали, що літні жінки, які робили 4400 кроків у день, мали значно нижчі показники передчасної смертності у порівнянні з найменш активними жінками. Проте жінки, які щодня робили більше 7500 кроків, не отримали від додаткових 2500 кроків ніякої вигоди.

Ще одна робота показала, що у жінок, які щодня робили 5000 кроків у день, був значно знижений ризик надмірної ваги або високого кров’яного тиску, ніж у тих, хто ходив менше.

Результати другого дослідження, участь в якому взяли люди середнього віку, виявили користь щоденної ходьби до 12 000 кроків. Таким чином, щоденні прогулянки по 3000-4500 кроків і більше – залежно від віку і роду діяльності – корисні для здоров’я.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button