Наука

Літій будуть добувати з термальних джерел

Вчені з Технологічного інституту Карлсруе запропонували добувати літій з термальної води, великі резервуари якій розташовані під Верхньорейнською западиною в Німеччині.

Amadeus Bramsiepe, KIT

Рейнські термальні джерела і розташовані на них курорти відомі по всьому світу — хоча б той же Баден-Баден, де перше поселення з термами побудували ще стародавні римляни. Крім лікувальних цілей термальна вода використовується для виробництва тепла та електрики, але тепер їй знайшли і ще одне промислове застосування. Німецькі вчені стверджують, що з неї можна витягти літій в кількостях, достатніх для забезпечення більшої частини потреби Німеччини в цьому лужному металі, той, що набуває все більшого значення для сучасної економіки.

«За нашими даними, вміст літію в термальній воді може становити до 200 міліграмів на літр», — говорить доктор Йенс Гріммер з Інституту прикладних геонаук Університету Карлсруе. — Якщо ми зможемо правильно використовувати цей потенціал, то самостійно покриємо значну частину наших потреб”.

Запропонований ученими метод екологічно безпечний і не передбачає великих витрат — використовується вже існуюча геотермальна інфраструктура, при цьому видобуток літію ніяк не завадить діючому виробництву тепла та електрики.

«На першому етапі ми будемо фільтрувати з термальної води іони літію, а потім концентрувати їх до тих пір, поки літій не випаде в осад у вигляді солі», — пояснює Гріммер.
Екстрагування при цьому займе всього кілька годин, після чого вода буде відправлена назад під землю.

Разом з партнерами з промисловості вчені зараз запускають тестову установку, на якій передбачається видобути щонайменше кілька кілограм літієвого карбонату. Якщо все пройде успішно, то видобуток буде розширений до масштабів, які можуть досягти декількох сотень тонн в рік на одному джерелі. Загальний потенціал видобутку літію в Верхнерейнському регіоні на території Німеччини і Франції обчислюється тисячами тонн у рік.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button