Людина

У Європі велосипеди популярніші від автомобілів

У Європі велосипеди популярніші від автомобілівВперше, після закінчення Другої світової війни в Італії в 2012 р. було продано більше велосипедів, ніж автомобілів, і ця тенденція зберігається в нинішньому році

Те ж саме відбувається по всій Європі. Винятком стали тільки Люксембург і Бельгія. Американський новинний сайт NPR відзначає, що найактивніше велосипеди потіснили автомобілі в самих небагатих країнах Європи: Литві, Румунії та Греції. Серед провідних європейських країн найбільший підйом продажів велосипедів спостерігається у Великобританії. Там у 2012 р. було продано більше 3 млн велосипедів, автомобілів – трохи більше 2 млн. У Румунії на кожні 5 проданих велосипедів виходить лише одна машина.

Хтось вважає, що полюбити велосипеди економних європейців змусили рецесія і подорожчання палива. Інші впевнені, що автомобіль просто виходить з моди, до того ж все більш комфортним і швидким стає громадський транспорт. Асоціація європейських виробників автомобілів вияснила, що реєстрація нових автомобілів зменшилася в червні на 6,3 %. Такого ще не бувало. За перші шість місяців 2013 було продано всього 6440000 автомобілів, що на 6,7 % менше, ніж було торік.

В автомобілебудуванні США назріває велика проблема: молоді люди з більшою готовністю витрачають гроші на смартфони, ноутбуки, планшетники і якісні, надійні велосипеди за $ 2 тис., нехтуючи автомобілями. Американці у віці від 16 до 35 років не проявляють великого бажання отримати водійські права, зараз їх не мають понад 26 % громадян цієї вікової групи. У нас зворотна тенденція, молодь активно здобуває, зокрема, на , водійські права.

Припускають, що це відбувається через захоплення молоді різноманітними ґаджетами, вони бажають проїхатися в автобусі або метро, не відриваючи очей від своїх планшетників і смартфонів, ніж вести машину, міцно тримаючись за кермо. Великі компанії США вже починають платити своїм співробітникам за те, що ті їздять на роботу на велосипеді, тим самим підтримуючи своє здоров’я. Мери найбільших міст США вкладають сотні мільйонів доларів у створення мережі вело доріжок, щоб допомогти городянам відмовитися від автомобілів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button