Здоров'я

Чому у більшості жителів Азії непереносимість лактози

Непереносність лактози — поширені недуга, особливо в країнах Азії. Близько 90% азіатів не переносять лактозу. Ми розповімо, чому.

Glass of Milk on Blue Background
Фото Від jopstock

Далеко не всі жителі азіатських країн можуть собі дозволити склянку молока на сніданок. І ось, чому.

Здатність перетравлювати лактозу — основний вуглевод в молочних продуктах — є майже у кожної людської дитини. Більшість дітей (всіх рас) використовують ферменти лактази в тонкому кишківнику для розщеплення незліченних молекул лактози на глюкозу і галактозу, що полегшує їх засвоєння слизовою оболонкою кишківника. Однак з віком ця здатність втрачається, і у багатьох людей вживання молочних продуктів викликає здуття живота, гази й діарею.

Ще в 1981 році вчені виявили, що відсоток людей з непереносимістю лактози змінюється від регіону до регіону. Аналіз показав, що непереносимістю лактози страждають всього 5% скандинавів, в той час, як серед жителів Центральної Азії – близько 80%. У Східній Азії це число вкрай велике; від 90 до 100% жителів Східної Азії не переносять лактозу.

Вчені виявили, що непереносимість лактози зменшується зі збільшенням широти, так і температурою. Холодні умови в вищих широтах дозволяють молоку залишатися свіжим протягом більш тривалого часу, тоді як тепліший клімат і смертельні захворювання негативно позначалися на вирощуванні великої рогатої худоби та, отже, на доступності молока. Саме тому у жителів Азії, Африки та Близького Сходу не розвинулася здатність перетравлювати лактозу після дитинства, через те, що вони не часто вживають молоко.

З еволюційної точки зору, у жителів деяких регіонів змінився генетичний склад для перенесення лактози, ніж інші, просто тому, що вони споживають більше молока.

У порівнянні з країнами, які більше користуються сонячним світлом, перебуваючи поблизу екватора, країнам Північної Європи потрібно споживати більше молока для отримання більшої кількості кальцію, оскільки їм не вистачає вітаміну D від сонця.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments