Людина

Дослідження: люди, які вірять в гороскопи, менш розумні і більш самозакохані

Нове дослідження показало, що люди, які вірять в гороскопи й астрологію, зазвичай більш самозакохані й менш розумні.

Zodiac Horoscope with Divination Dice Фото Від Neirfy

Ставлення до астрології й гороскопів може вказувати на рівень інтелекту людини.

У дослідженні, опублікованому в журналі Personality and Individual Differences, вчені опитали 264 людини за допомогою онлайн-анкетування. Учасників оцінили на предмет віри в астрологію, а також використовували тести особистісних оцінок, спеціальної оцінки нарцисизму і тести на інтелект.

“Основний результат показав, що чим вище нарцисизм, тим вище віра в астрологію. Позитивна Асоціація, можливо, пов’язана з об’єднуючим їх егоцентричним світоглядом, хоча це необхідно вивчити в ході подальших досліджень“, – пишуть вчені.

Дослідження також показало “що чим вище рівень інтелекту, тим нижче віра в астрологію”. Крім цього, дослідники виявили позитивну кореляцію між екстраверсією і вірою в астрологію.

Автори відзначають, що в останні роки віра в астрологію зростає. На їхню думку, це пов’язано з тим, що під час стресу люди часто звертаються до необґрунтованих переконань, а кліматична криза і пандемія COVID-19 можуть бути причинами цього стресу.

«Хоча використання астрології може здатися невинною, можливо, що це сприяє некритичному мисленню і розвитку упереджень. Крім того, віра в астрологію корелює з вірою в безліч інших псевдонаук, а також з вірою в теорії змови, що вказує на те, що це може бути не так вже й нешкідливо», – підсумовують дослідники.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button