Наука

Великобританія визнала восьминогів і крабів розумними істотами

Новий законопроєкт Про захист тварин, що проходить через парламент Великобританії, офіційно визнав восьминогів і крабів розумними істотами.

Octopus in the sea
Фото Від EXTREME-PHOTOGRAPHER

Ці істоти здатні відчувати “біль, задоволення, голод, спрагу, тепло, радість і комфорт”.

Як повідомляє ScienceAlert, Великобританія внесла поправку до законопроєкту про добробут тварин, щоб визнати таких істот, як восьминоги, краби, кальмари й омари, а також «всіх інших десятиногих ракоподібних і головоногих молюсків» розумними істотами. Законопроєкт спрямований на забезпечення обліку чутливості тварин при розробці державної політики, і може сприяти обговоренню прав тварин і вибору раціону.

“Науці тепер ясно, що десятиногі й головоногі можуть відчувати біль, і тому цілком справедливо, що вони підпадають під дію цього життєво важливого закону», – йдеться в пресрелізі.

Перед внесенням восьминогів і кальмарів в список, вчені з Лондонської школи економіки й політичних наук розробили вісім критеріїв, за якими можна встановити розумність тварин і проаналізували більш ніж 300 досліджень. Критерії включали здатність до навчання, наявність больових рецепторів і їх зв’язок з мозком, реакцію на анестетики й поведінку, яка продемонструвала захист від травми.

Найвищу оцінку розумності отримали восьминоги. Не дивно, адже восьминоги здатні дізнаватися окремих людей і пам’ятати, як вирішувати головоломки, з якими вони стикалися раніше. Восьминоги також відчувають емоційний біль і навіть засмучуються і нудьгують, як люди.

“Сьогоднішнє оголошення не вплине на будь-яке існуюче законодавство або галузеві практики, такі як рибальство. Прямого впливу на промисел молюсків або ресторанну індустрію не буде. Замість цього він розроблений, щоб гарантувати, що благополуччя тварин буде добре враховано при прийнятті рішень в майбутньому», – полягає в пресрелізі уряду Великобританії.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button