Наука

Чому вчені бояться шукати іншопланетян?

Деякі вчені вважають, що пошук позаземного розуму може становити смертельну загрозу для людства.

Люди вже відправили повідомлення потенційним позаземним цивілізаціям через космічні апарати “Вояджер-1” і “Вояджер-2”, а також за допомогою знаменитого радіосигналу “Послання Аресібо”. Ці повідомлення містять інформацію про Землю, її мешканців і про те, де розташована наша планета.

Дев’ять років тому міжнародна група вчених створила організацію METI International, мета якої полягає у надсиланні повідомлень позаземним цивілізаціям. У 2017 році перше таке повідомлення було надіслано до потенційно населеної планети GJ273b, що розташована на відстані 19 світлових років від нас.

Однак деякі дослідники попереджають, що такі дії можуть призвести до загибелі людства, пише IFLScience.

Однією з причин суперечок навколо цілей METI International є гіпотеза Темного лісу, одне з пояснень парадоксу Фермі (якщо інопланетяни існують, чому ми їх не виявили). Згідно з цією гіпотезою, позаземні цивілізації можуть приховувати своє існування, побоюючись ворожих намірів інших розумних істот у Всесвіті.

Є й інша проблема. Якщо повідомлення із Землі досягне далекої населеної планети з розумними істотами, з огляду на величезні відстані, сигнал летітиме багато років, можливо, століття. Також знадобиться багато часу на отримання відповіді. Ми не можемо знати, наскільки розвинулися ці інопланетяни за цей час. Навіть якщо спочатку вони були миролюбними, за століття їхні наміри могли змінитися.

Гіпотеза Темного лісу передбачає, що позаземні цивілізації приховують своє існування, побоюючись нападу більш розвинених цивілізацій. Отримавши сигнал від інших розумних істот, ворожі інопланетяни можуть вирішити їх знищити, щоб убезпечити себе.

Відомий фізик Стівен Гокінг за кілька років до своєї смерті у 2018 році попереджав, що не слід починати контакт з інопланетянами та надсилати їм повідомлення. Його основний аргумент полягав у тому, що нам невідомий технологічний рівень цих цивілізацій. Історія людства показує, що зустріч двох цивілізацій, більш розвиненої та примітивної, часто закінчується катастрофою для останньої. Нині деякі вчені також вважають, що краще залишатися непомітними і не сигналізувати про свою присутність у Всесвіті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button