Наука

Надмірне вживання горіхів може призвести до раку печінки

Дієтолог Моніка Рейнагель розповіла про небезпеку, яка приховується за горіхами. Фахівець зазначила, що надмірне їх вживання може призвести до раку печінки та інших захворювань цього органу, а також до проблем з легенями.

Моніка Рейнагель є ліцензованим дієтологом і автором книги Nutrition Diva. За її словами, горіхи є вкрай корисним продуктом, що містить в собі безліч корисних речовин і вітамінів. Незважаючи на це, в цих продуктах можуть ховатися небезпечні грибки, які провокують розвиток хвороб, у тому числі рак печінки.

В першу чергу це Aspergillus. Цей грибок живе в ґрунті і може викликати хвороби через багато харчових культур: бобові, зернові і горіхи. В результаті в даних продуктах підвищується кількість канцерогенних речовин, афлатоксинів. При їх постійному потраплянні в організм у людини можуть розвинутися серйозні захворювання печінки, у тому числі рак. У групі ризику знаходяться хворі гепатитом B.

При цьому горіхи можуть шкодити і легеням. Якщо даний продукт заражений грибком Aspergillus, то постійне вдихання їх парів призведе до розвитку захворювань легенів. У групі ризику опиняються люди з туберкульозом та ХОХЛ (хронічна обструктивна хвороба легенів).

Дієтолог радить уважно підходити до вибору горіхів, а також піддавати їх ретельній обробці. Надмірне вживання не тільки підвищить шанс розвиток раку печінки, але і призведе до появи зайвої ваги, оскільки даний продукт дуже калорійний.

Кнопка «Наверх»
Закрыть