Наука

Один із секретів довгожителів виявився прихований в їх імунітеті

Американські вчені з’ясували, що у людей, які живуть екстремально довго — до 100 років і більше, існують специфічні захисні фактори, що захищають їх від хвороб.

Одна з визначальних характеристик старіння — це зниження належного функціонування нашої імунної системи. Вчені з Медичного центру Тафтса, Бостонського університету і Гарвардської медичної школи (США) показали, що це справді так. Свої висновки вони представили в журналі EBioMedicine.

Вчені проаналізували дані одного з найбільших наборів профілів окремих клітин крові випадкової вибірки семи довгожителів (їх середній вік склав 106 років) і загальнодоступних наборів даних секвенування РНК окремих клітин ще семи довгожителів, а також 52 осіб більш молодого віку (від 20 до 89 років).

Потім дослідники застосували передові методи обчислення для аналізу всіх цих даних, щоб оцінити, як змінюється типовий склад клітин (співвідношення різних типів клітин) і їх активність в залежності від віку. Вчені з’ясували, що імунні клітини довгожителів, як і інших людей, мають довгу історію взаємодії з інфекціями і успішної адаптації до них. Але якщо у більшості з нас ця здатність до відновлення з віком знижується, довгожителі мають захисний бар’єр проти цього.

Як показало дослідження, довгожителі, на відміну від інших людей, мають особливий склад і іншу активність імунних клітин (наприклад, підвищену експресію гена STK17A, який бере участь в реакції пошкодження ДНК), а ще функціональну імунну систему, яка успішно бореться з хворобами. Вчені вважають, що їх робота допоможе визначити нові механізми продовження життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button